Ministr Metnar: Boj s koronavirem ukazuje, jak moc je armáda důležitá

29.03.2021 21:21

V pondělí 29. března 2021 schválila Vláda České republiky materiál předložený ministrem obrany Lubomírem Metnarem, jehož předmětem je zvýšení výdajů státního rozpočtu v kapitole Ministerstva obrany v roce 2021.

Ministr Metnar: Boj s koronavirem ukazuje, jak moc je armáda důležitá
Foto: Repro ČT24
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

Peněžní prostředky ve výši 5 miliard Kč budou uvolněny z položky „Vládní rozpočtová rezerva“, kapitoly Všeobecná pokladní správa, čímž dojde k navýšení obranného rozpočtu v letošním roce na 85,4 mld. Kč. Jedná se o návrat druhé poloviny z 10 mld. Kč, které byly původně kráceny při projednávání návrhu zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2021 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14218 lidí

„Vláda splnila slovo, že do konce března vrátí do obranného rozpočtu veškeré prostředky, které byly na konci minulého roku přesunuty do rozpočtové rezervy. Boj s koronavirem ukazuje, jak moc je armáda důležitá. Ze všech stran na vojáky slyším chválu. Bylo by proto nefér šetřit právě na nich,“ řekl ministr Metnar.

Prostředky z přesunutých 5 miliard korun budou využity na platy a zákonem stanovené příplatky pro vojáky a na pokrytí běžných výdajů (opravy techniky, náhradní díly, pohonné hmoty, posílení rozpočtu vojenských nemocnic v souvislosti s COVID-19).

Navýšení rozpočtu umožní resortu obrany pokračovat v plnění úkolů vyplývajících z vládou dříve schválených koncepčních a dalších dokumentů a také mimořádných úkolů spojených s nasazením příslušníků AČR a se zapojením vojenských zdravotnických zařízení při řešení pandemie COVID-19.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Do prodejen smíšeného zboží míří finanční dar od města

6:34 Jurka (ODS): Do prodejen smíšeného zboží míří finanční dar od města

Kolikrát bývají posledním fungujícím prvkem občanské vybavenosti. Přesto stovky z nich každým rokem …