Ministr Metnar: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

12.04.2021 20:45

Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předložil vládě návrh na jmenování nových generálů, respektive jmenování již stávajících do vyšší generálské hodnosti.

Ministr Metnar: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů
Foto: Repro ČT24
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

Jedná se o jmenování dvou generálmajorů do hodnosti generálporučíka, jednoho brigádního generála do hodnosti generálmajora, jedné plukovnice do hodnosti brigádní generálky, pěti plukovníků do hodnosti brigádního generála a dvou plukovníků ve výslužbě do hodnosti brigádního generála ve výslužbě. Vláda návrh schválila a v případě souhlasu prezidenta Miloše Zemana dojde ke jmenování 8. května při příležitosti Dne vítězství.

„Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti Covid-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů. Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají,“ uvedl Lubomír Metnar.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13076 lidí

Ministr obrany navrhuje jmenovat do hodnosti generálporučíka vojenského představitele ČR při NATO a EU Zahraničního pracoviště Brusel generálmajora Jaromíra Alana a náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajora Jana Kašeho.

Do hodnosti generálmajora bude za předpokladu souhlasu prezidenta jmenován ředitel sekce plánování schopností Ministerstva obrany brigádní generál Miloslav Lafek.

Do hodnosti brigádní generálky a brigádních generálů pak navrhuje ministr obrany jmenovat tyto plukovníky generálního štábu, rektorku – velitelku Univerzity obrany Zuzanu Kročovou, zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod Zahraničního pracoviště Mons (Polsko) Pavla Lipku, velitele 7. mechanizované brigády Petra Svobodu, velitele 4. brigády rychlého nasazení Josefa Trojánka, náčelníka štábu Velitelství pro operace Václava Vlčka a zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Václava Žida.

Na hodnost brigádního generála ve výslužbě v případě souhlasu prezidenta dosáhnou plukovníci ve výslužbě Miroslav Zavoral, ředitel Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice Praha a Zbyněk Čeřovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Chceme podpořit celkem 30 projektů ve všech okresech kraje

13:05 Hejtman Kuba: Chceme podpořit celkem 30 projektů ve všech okresech kraje

Krajský investiční fond se chystá na svou premiéru. Do projektů měst a obcí, které mají zkvalitnit ž…