Ministr Mládek: Česká republika realizovala předepsané úspory energií

21.09.2016 22:35

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předložil vládě Plán rekonstrukce objektů o energetické účinnosti pro rok 2016 s výhledem do roku 2020.

Ministr Mládek: Česká republika realizovala předepsané úspory energií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes informoval vládu, že za rok 2015 byla realizována energeticky úsporná opatření v rozsahu potřebném pro naplnění národního závazku úspor energie v budovách ústředních institucí podle článku 5 směrnice o energetické účinnosti.

Směrnice stanovuje povinnost členským státům zajistit od 1. ledna 2014, aby byla každoročně renovována 3 % celkové podlahové plochy vytápěných nebo chlazených budov ve vlastnictví a užívání jeho ústředních institucí s cílem splnit alespoň minimální požadavky na energetickou náročnost budov. Pro Českou republiku byl na základě vyhodnocení souboru budov stanoven závazek 25 457 MWh úspor kumulativně za období 2014 – 2020, tzn. 909 MWh ročně. Veřejný sektor by měl jít ve zvyšování energetické účinnosti příkladem.

"Ze zprávy, kterou vzala vláda na vědomí, vyplývá, že Česká republika v roce 2015 naplnila povinnost podle čl. 5 směrnice o energetické účinnosti a realizovala předepsané úspory energií v budovách ústředních institucí," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

V roce 2015 byla realizována energeticky úsporná opatření na 30 budovách 9 ústředních institucí s celkovou energeticky vztažnou plochou 186 151 m2. Realizovaným opatřením se dosáhlo výsledné úspory energie ve výši 6 772 MWh za rok 2015. Tím došlo k naplnění požadavků článků 5 směrnice pro rok 2015.

Na základě směrnice Evropského parlamentu a Rady EU o energetické účinnosti je cílem dosáhnout do roku 2020 zvýšení energetické účinnosti o 20 % a vytvořit podmínky pro další zvyšování energetické účinnosti v období po roce 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Sokolov není jen uhlí

8:36 Piráti: Sokolov není jen uhlí

Dopad koronavirových opatření se v našem regionu ještě výrazně projeví. Těžké časy čekají nejen velk…