Ministr Mládek: Náš autoprůmysl čekají technologické změny a digitalizace

16.02.2017 5:27 | Zprávy

Dnes se v Mladé Boleslavi uskuteční Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice. Společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou se ho zúčastní ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Hlavními tématy konference, kterou pořádá Sdružení automobilového průmyslu, je elektromobilita, využití digitálních technologií v automobilovém průmyslu a koncepty mobility ve spojení s autonomně řízenými vozy.

Ministr Mládek: Náš autoprůmysl čekají technologické změny a digitalizace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Automobilový průmysl patří v České republice jednoznačně mezi nejdůležitější průmyslová odvětví, je tahounem ekonomického růstu a tvoří více než jednu třetinu našeho exportu. V současné době je v něm zaměstnáno více než 160 tisíc lidí a je tak největším zaměstnavatelem u nás. Vytváří zhruba 9 procent HDP celé ČR.

Loňský rok byl pro český automobilový průmysl v mnoha směrech rekordní, bylo vyrobeno více než 1,34 milionu motorových vozidel, což představuje meziroční nárůst o 8,2 procenta. Všechny tři české automobilky ve srovnání s rokem 2015 výrobu navýšily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

22:31 Kolář (TOP 09): Věřili v něco jiného než jejich vrazi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí Srebrenice.