Ministr Mládek: Pilotní projekt „Ukrajina" byl schválen

11.05.2016 15:51

Dne 10. května 2016 byl schválen návrh na úpravu Pilotního projektu „Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny“, jehož cílem je, na základě dosavadních zkušeností, rozšířit možnosti společností nabírat zaměstnance vytvářející vysokou přidanou hodnotu.

Ministr Mládek: Pilotní projekt „Ukrajina" byl schválen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Jsem rád, že se podařilo schválit návrh na úpravu projektu, který rozšíří jeho využití tak, abychom mohli do České republiky dostat vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, která na českém trhu práce není. Věřím, že úprava projektu jej zatraktivní pro zaměstnavatele a povede k jeho vyšší užitečnosti a využitelnosti,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Ministerstvo průmyslu a obchodu přijímá od 9. listopadu 2015 žádosti o zařazení do Pilotního projektu „Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny“. Projekt umožňuje získat až 500 technickým specialistům ročně rychlejší zacházení při přijímání a vyřizování jejich žádostí o zaměstnanecké, respektive modré karty na zastupitelských úřadech ČR na Ukrajině, a to tak, že žadatel nemusí žádat o termín pohovoru na ZÚ prostřednictvím systému Visapoint, ale naopak je aktivně osloven ze strany ZÚ, pokud je jeho budoucí zaměstnavatel zařazen do projektu.

Úprava, již schválil Koordinační orgán pro řízení ochrany státních hranic a migraci na vládní úrovni, zavádí především následující modifikace:

1. změna nastavení úrovně minimální úrovně mzdy, jež musí být vysoce kvalifikovanému zaměstnanci z Ukrajiny vyplácena po dobu výkonu závislé práce pro zaměstnavatele, na průměrnou oborovou mzdu v kraji

2. snížení počtu osob, jež musí zaměstnavatel zaměstnávat v období 2 let před plánovaným podáním žádosti na území ČR, na 3 osoby

3. zapojení Ministerstva zdravotnictví do projektu (Ministerstvo zdravotnictví je výlučně odpovědné za příjem a administraci žádostí zdravotnických zařízení/profesí o zařazení do projektu)

Ministerstvo průmyslu a obchodu je nadále zodpovědné za příjem a administraci žádostí o zařazení do projektu, s výjimkou žádostí podaných zdravotnickými zařízeními. Všechny informace jsou k dispozici i na internetové stránce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křenek (BOS): Člověk v tísni se podílí na hybridní válce proti Ruské federaci

4:33 Křenek (BOS): Člověk v tísni se podílí na hybridní válce proti Ruské federaci

K pochopení úlohy "Člověka v tísni" se musíme vrátit do období února 2015, kdy v Praze vznikla organ…