Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku

26.10.2016 22:28

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes přijal tříčlennou íránskou delegaci vedenou náměstkem ministra pro energetiku Hushangem Falahatianem. Íránští představitelé se bezprostředně předtím zúčastnili také prvního zasedání společné pracovní skupiny pro energetiku a setkání s podnikateli.

Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Obě strany představily hlavní rysy národních energetických politik a zhodnotily potenciál vzájemné kooperace v energetice. Nastínily také budoucí kroky spolupráce v příštích měsících. Vzhledem k zájmu českých firem se účastníci domluvili na podnikatelské misi v rámci mezinárodního veletrhu pro oblast energetiky v únoru 2017 v Teheránu.

Ministr Jan Mládek shrnul dosavadní spolupráci v oblasti energetiky a strojírenství, která se intenzivně rozvíjí od jeho návštěvy v Teheránu v lednu tohoto roku. "Budu velmi rád, pokud se nám podaří navázat na dlouhodobější spolupráci a budu moci podpořit české podnikatele v Íránu," uvedl ministr.

Dále zdůraznil expertízu a zkušenosti českých firem nejen v sektoru energetiky, ale také odpadového hospodářství. Íránská strana projevila v průběhu jednání značný zájem o zkušenosti českých firem s modernizací elektráren či výstavbou spaloven, ale také o české know-how vycházející z fungování trhu s elektřinou.

Ministr Mládek věří, že Dohoda o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Íránské islámské republiky, která byla podepsána již 18. 1. 2016 v Teheránu, bude co nejdříve ratifikována. Na jejím základě se v prosinci uskuteční 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci, v rámci něhož by se již měly zhodnotit první výsledky dnešních jednání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Netolický (ČSSD): Sociální politika Pardubického kraje může jít příkladem pro ostatní kraje

5:35 Netolický (ČSSD): Sociální politika Pardubického kraje může jít příkladem pro ostatní kraje

Hejtman Martin Netolický jednal s předsedkyní sociálního výboru Zastupitelstva Zlínského kraje a býv…