Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku

26.10.2016 22:28 | Zprávy

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes přijal tříčlennou íránskou delegaci vedenou náměstkem ministra pro energetiku Hushangem Falahatianem. Íránští představitelé se bezprostředně předtím zúčastnili také prvního zasedání společné pracovní skupiny pro energetiku a setkání s podnikateli.

Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Obě strany představily hlavní rysy národních energetických politik a zhodnotily potenciál vzájemné kooperace v energetice. Nastínily také budoucí kroky spolupráce v příštích měsících. Vzhledem k zájmu českých firem se účastníci domluvili na podnikatelské misi v rámci mezinárodního veletrhu pro oblast energetiky v únoru 2017 v Teheránu.

Ministr Jan Mládek shrnul dosavadní spolupráci v oblasti energetiky a strojírenství, která se intenzivně rozvíjí od jeho návštěvy v Teheránu v lednu tohoto roku. "Budu velmi rád, pokud se nám podaří navázat na dlouhodobější spolupráci a budu moci podpořit české podnikatele v Íránu," uvedl ministr.

Dále zdůraznil expertízu a zkušenosti českých firem nejen v sektoru energetiky, ale také odpadového hospodářství. Íránská strana projevila v průběhu jednání značný zájem o zkušenosti českých firem s modernizací elektráren či výstavbou spaloven, ale také o české know-how vycházející z fungování trhu s elektřinou.

Ministr Mládek věří, že Dohoda o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Íránské islámské republiky, která byla podepsána již 18. 1. 2016 v Teheránu, bude co nejdříve ratifikována. Na jejím základě se v prosinci uskuteční 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci, v rámci něhož by se již měly zhodnotit první výsledky dnešních jednání.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…