Ministr Němeček: Bez relevantních informací nelze sledovat, zda pacienti dostávají správnou léčbu, ve správný čas a na správném místě

10.04.2016 10:09 | Zprávy
autor: PV

Česká republika hostila zasedání představitelů ministerstev zdravotnictví Visegrádské skupiny a Rakouska.

Ministr Němeček: Bez relevantních informací nelze sledovat, zda pacienti dostávají správnou léčbu, ve správný čas a na správném místě
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

V rámci českého předsednictví Visegrádské skupině v letech 2015–2016 se v Ostravě konalo setkání představitelů ministerstev zdravotnictví Visegrádské skupiny a Rakouska. Stěžejními tématy jednání byly vývoj Národního zdravotnického informačního systému a na datech založená kontrola úhradových mechanismů (DRG), Health Technology Assessment (HTA) a reexporty léčivých přípravků.

„Bylo mi ctí hostit tuto významnou akci. Diskuse se zahraničními kolegy se týkaly zkušeností se společnými a významnými tématy zdravotnictví. Shodli jsme se na tom, že bez relevantních a stále aktualizovaných informací nelze sledovat, zda pacienti dostávají správnou léčbu, ve správný čas a na správném místě. Budování Národních zdravotnických informačních systémů je tedy velkým mezinárodním tématem a velmi významným milníkem pro hodnocení poskytované péče,“ komentoval jeden z bodů jednání ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a dodal: „Důležité je také sdílení indikátorů kvality péče mezi jednotlivými zeměmi, což významně urychlí jejich validaci a uplatnění v praxi.  Spolupráce sousedních států je v globálním světě důležitá i v problematice reexportů a v zamezení exportu i importu nekvalitních produktů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…