Ministr Němeček: Ministerstvo zdravotnictví je podle zákona povinno zabezpečit provoz letecké záchranné služby

13.03.2016 17:49

Vláda na zasedání v tomto týdnu schválila odůvodnění významné veřejné zakázky „Provozování vrtulníků pro střediska letecké záchranné služby“, která bude vyhlášena v otevřeném zadávacím řízení, a vyslovila souhlas se způsobem jejího zadání.

Ministr Němeček: Ministerstvo zdravotnictví je podle zákona povinno zabezpečit provoz letecké záchranné služby
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

Předmětem plnění významné veřejné zakázky je provozování vrtulníků nestátním provozovatelem pro leteckou záchrannou službu, což zahrnuje držení každodenní pohotovosti vrtulníků včetně letové posádky a provádění letů dle pokynů zdravotnického operačního střediska v působnosti zdravotnické záchranné služby. „Ministerstvo zdravotnictví je totiž podle zákona o zdravotnické záchranné službě povinno zabezpečit provoz letecké záchranné služby. Zajišťování letecké záchranné služby je integrální součástí poskytování neodkladné přednemocniční péče v případě ohrožení života, zdraví a při mimořádných událostech s hromadným postižením osob,“ vysvětluje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky za čtyřleté období od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2020 je 1.200 mil. Kč bez DPH. Vzhledem k ukončení platnosti smlouvy ke dni 31. 12. 2016 je třeba vypsat veřejnou zakázku pro zajištění poskytování letecké záchranné služby pro 6 z celkového počtu 10 základen. Jedná se o základny Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Jihlava, v rozsahu současného držení pohotovosti (Ostrava 24 hodinová pohotovost, ostatní denní pohotovost).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

13:09 Kalousek (TOP 09): Pekarová Adamová obětovala vliv ve vládě za reprezentativní funkci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k demisi Heleny Langšádlové, ministryně pro vědu, výz…