Ministr Němeček: Novela zákona, která zavede pravidelnou valorizaci plateb za státní pojištěnce, je dokončená. Bohužel ministerstvo financí ji rozporuje

13.03.2016 22:19

České zdravotnictví bude potřebovat více financí.

Ministr Němeček: Novela zákona, která zavede pravidelnou valorizaci plateb za státní pojištěnce, je dokončená. Bohužel ministerstvo financí ji rozporuje
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)

Premiér Bohuslav Sobotka, prezident České lékařské komory Milan Kubek a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček uplynulý týden diskutovali o návrzích lékařské komory, které mají vést ke zlepšení situace v českém zdravotnictví. Sama Česká lékařská komora považuje za klíčovou součást řešení zásadní navýšení financí pro potřeby zdravotnictví.

„Prezidenta Kubka jsem informoval, že novela zákona, která zavede pravidelnou valorizaci plateb za státní pojištěnce je dokončená. Bohužel ministerstvo financí ji rozporuje. Proto připravíme i rychlé řešení v podobě nařízení vlády, kterým navýšíme platby za státní pojištěnce ještě v letošním roce,“ uvedl po jednání ministr Svatopluk Němeček.

Česká lékařská komora na jednání informovala, že navýšení plateb za státní pojištěnce musí být mnohem výraznější než v minulosti. Vláda ČR schválila vloni navýšení těchto plateb o 1,8 miliardy korun, což umožnilo zvýšit platové tarify zdravotnickému personálu o 5 procent od 1. 1. 2016. Vláda premiéra Sobotky zvýšila platy zdravotnickému personálu již podruhé za dobu svého funkčního období. Zavedení pravidelné valorizace plateb za státní pojištěnce (což jsou, děti, senioři a nezaměstnaní) je v souladu s Programovým prohlášením vlády.

Všechny tři strany se dnes shodli na dalším jednání, které proběhne za účasti premiéra Sobotky, ministra zdravotnictví, České lékařské komory, předsedů koaličních stran a zástupců krajů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

9:06 Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.