Ministr Němeček: Uděláme zdravotnictví pro lékaře a sestry atraktivnější. Reformou vzdělávání a navyšováním platů

08.07.2016 7:35

Ministerstvo zdravotnictví má schváleny zásadní kroky v rezortu do roku 2017

Ministr Němeček: Uděláme zdravotnictví pro lékaře a sestry atraktivnější. Reformou vzdělávání a navyšováním platů
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)
reklama

Na svém včerejším jednání (7. 7.)  schválila vláda důležité návrhy opatření v oblasti zdravotnictví, která mají být realizována do konce roku 2017.

Souhrn opatření, jejichž realizaci či alespoň započetí zahájí Ministerstvo zdravotnictví do konce volebního období současné vlády, pokrývá sféru personální, oblast efektivity a oblast správy českého zdravotnictví.

„Záměrem opatření v personální oblasti je udělat naše zdravotnictví pro zdravotníky atraktivnější. Toho chceme dosáhnout prostřednictvím reformy postgraduálního vzdělávání lékařů, reformy vzdělávání zdravotních sester a navyšování platů a mezd zdravotníků. V příštím roce je chceme zvyšovat opět o deset procent,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

V oblasti efektivity zdravotnictví plánuje MZ významně rozšířit centrální nákupy a pomocí komplexního vyhodnocování ekonomiky a benchmarkingu jednotlivých zařízení zefektivnit řízení státních nemocnic.

Na poli správy našeho zdravotnictví jde ministerstvu především o zajištění spravedlivé úhrady akutní lůžkové péče prostřednictvím výsledků projektu DRG Restart, které budou implementovány do úhradové praxe. Podobně se bude MZ věnovat i seznamu zdravotních výkonů.

Zdravotníkům se bude ministerstvo snažit snížit administrativní zátěž – prvním krokem bude revize ošetřovatelské dokumentace. V roce 2017 bude rovněž zvýšeno financování zdravotních služeb poskytovaných ve specializovaných zařízeních.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Nejvyšší kostelní věž a nejlepší pivo máme v Plzni

11:30 Ženíšek (TOP 09): Nejvyšší kostelní věž a nejlepší pivo máme v Plzni

Komentář k podpoře cestovního ruchu