Ministr Petříček: Lidé nesmějí platit za neschopnost magistrátu

15.01.2021 18:38 | Zprávy

Vedení Prahy není schopné řešit krizi bydlení v hlavním městě. Vrcholem neschopnosti je zrušení plánu na výstavbu stovek městských bytů v budově bývalého hotelu Opatov. Současně magistrát zdražuje nájemné ve stávajících městských bytech, některým nájemníkům až dvojnásobně. Podle sociálních demokratů jde o asociální politiku, zejména v době pandemie.

Ministr Petříček: Lidé nesmějí platit za neschopnost magistrátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

„Praha je bohaté, ale také drahé město. Zdražovat takhle svým vlastním zaměstnancům, kteří pracují za tabulkové platy, život, je zejména v současné těžké době naprosto asociální. A to chtěli zdražit i MHD, čemuž se sociální demokracii naštěstí povedlo zabránit. Mnohem víc peněz, než které vedení magistrátu takto vytahá z kapes lidí, vyhází za nejrůznější zbytečnosti,“ řekl ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček.

Sociálním demokratům také vadí, že vedení magistrátu nezvládá realizovat potřebné investice. „Zvýšení nájemného prý do městské pokladny přinese ročně desítky milionů korun navíc. To je moc pěkné, ale k čemu ty peníze budou, když vedení magistrátu není schopné realizovat investice? Nové městské byty pro hasiče, policisty či sociálně potřebné na Opatově nebudou, o dokončení Městského okruhu, výstavbě trasy metra D a dalších dopravních investicích ani nemluvě. Vedení Prahy si velmi rychle zvyklo vymlouvat se při každé příležitosti na pandemii, ale to je čirý alibismus,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík s tím, že při nákupu předražených pozemků v Třeboradicích covid zřejmě chvilkově nevadil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Centrum na Andělu mohlo pomáhat i chránit

16:42 Udženija (ODS): Centrum na Andělu mohlo pomáhat i chránit

Praha se v této chvíli rozhodla nerealizovat projekt multidisciplinárního krizového centra na Andělu…