Ministr Petříček: Ministerstvo bude mít zmocněnce pro odolnost vůči novým hrozbám

29. 8. 2019 21:33

Rozšiřující se agenda boje proti novým nevojenským hrozbám, jako je například agresivní propaganda, dezinformace nebo tzv. fake news, stojí za rozhodnutím Ministerstva zahraničí (MZV) zřídit zvláštní post pro tuto oblast. Od 1. září tak pozici zvláštního zmocněnce pro odolnost a nové hrozby obsadí někdejší ministr obrany a donedávna velvyslanec při NATO Jiří Šedivý.

Ministr Petříček: Ministerstvo bude mít zmocněnce pro odolnost vůči novým hrozbám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček

„Na starosti bude mít především oblast dezinformací a strategické komunikace, okrajově také kybernetickou bezpečnost, která s tím souvisí,“ okomentoval své rozhodnutí ministr Tomáš Petříček.

„Je to pro mě výzva, ale netradičními hrozbami se zabývám dlouhodobě. Nejprve se musím detailněji seznámit s domácí situací na tomto poli. Máme řadu dobrých koncepcí a strategií, jejich praktické naplňování však mnohdy pokulhává. Především chybí zastřešující a sjednocující koncept národní odolnosti vůči novým hrozbám. Zde bychom se měli inspirovat v zemích jako je Estonsko, Francie, Finsko nebo Izrael.“ přiblížil Šedivý své záměry.

Zmocněnec se bude podílet na implementaci úkolů MZV, které vyplývají ze schválených národních, aliančních, unijních či jiných nadnárodních strategií v této oblasti. Dále bude MZV zastupovat na mezinárodních jednáních, která se budou týkat této problematiky, stejně jako na těch mezirezortních. Bude se tak dále mj. podílet na vytváření budoucích strategií. Jeho přínos by měl být i v získávání rad a doporučení vycházející z dobré zahraniční praxe a zkušeností našich partnerů. Jedním z jeho hlavních tuzemských partnerů bude Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH), které spadá pod Ministerstvo vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS Praha: Radní za STAN a Prahu sobě opět ohrožují dostavbu Pražského okruhu

23:56 ODS Praha: Radní za STAN a Prahu sobě opět ohrožují dostavbu Pražského okruhu

Nejdůležitější dopravní stavba České republiky je opět v ohrožení. Odpovědní pražští radní rozhodli …