Ministr Petříček: Velká Británie zůstane pro ČR významným partnerem i po svém odchodu z EU

25.03.2019 14:01 | Zprávy
autor: PV

Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem.

Ministr Petříček: Velká Británie zůstane pro ČR významným partnerem i po svém odchodu z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček zavítal na závěr své dvoudenní návštěvy Velké Británie do Londýna, kde jednal s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem. Šéf české diplomacie dále vystoupil s přednáškou v Královském institutu mezinárodních vztahů Chatham House.

Hlavními tématy jednání ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka s britským protějškem Jeremy Huntem byly ochrana českých a britských občanů po brexitu, aktuální vývoj ve vystoupení Velké Británie z EU či budoucí spolupráce v oblasti bezpečnosti. „Velká Británie zůstane pro ČR významným partnerem v řadě oblastí i po svém odchodu z EU. Za prioritní považujeme vedle bezpečnosti také rozvoj spolupráce v oblasti kulturní a školské výměny,“ uvedl po jednání ministr Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Okamurovy výroky jsou odpovědností celé vlády

23:08 Rakušan (STAN): Okamurovy výroky jsou odpovědností celé vlády

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na novoroční projev Tomia Okamury