Ministr Rakušan: Plán transformace České pošty bude hotový do 30. června

13.05.2023 12:06 | Tisková zpráva

Plán transformace České pošty je pro její další směřování naprosto zásadní. Jeho dokončení i příprava transformace běží podle plánu, který stanovil ministr vnitra Vít Rakušan. Na hotový plán naváže vytvoření dalších parametrů transformace.

Ministr Rakušan: Plán transformace České pošty bude hotový do 30. června
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan

Strategický výbor pro transformaci České pošty potvrdil, že termín dokončení plánu transformace státního podniku platí a příprava transformace tak běží dle plánu. Termín stanovil ministr vnitra Vít Rakušan na 30. června 2023.

„Transformační plán, který vznikne k 30. červnu, je nezbytný pro to, aby Česká pošta mohla úspěšně jednat s bankami o dalším financování svého chodu. Stanoví také podmínky a postup rozdělení České pošty na nové subjekty, tedy na Českou poštu fungující na základě poštovní licence a na jednu nebo více komerčních částí. Tuto restrukturalizaci je nutné dokončit do konce roku 2024,“ uvedl Vít Rakušan.

Úkolem strategického výboru je dohlížet na tvorbu plánu transformace, schvalovat jeho cíle a zajistit potřebnou koordinaci mezi dotčenými ministerstvy. Jeho členy jsou vrcholoví manažeři České pošty a zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva financí a Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Plán transformace bude k 30. červnu obsahovat i rámcový dlouhodobý výhled fungování České pošty, a to především z pohledu dodatečných služeb, které může Česká pošta poskytovat jako primární kontaktní místo mezi občany a státní správou, například v oblasti daní, dotací, vydávání dokladů nebo sociálních podpor,“ dodává Rakušan.

Dlouhodobý výhled bude respektovat, že Česká pošta zajistí komunikaci mezi státem a občany, především seniory, kteří nebudou schopni nebo ochotni přejít ve styku se státem na komunikaci digitální.

Anketa

Jste spokojen/a s podobou „reformy“, kterou představila pětikoalice?

1%
98%
1%
hlasovalo: 26172 lidí

Interní týmy i externí odborníci

Obsah transformace připravují interní týmy České pošty a podpůrné týmy složené ze zástupců ministerstev, České pošty a externích odborníků (týmy řeší otázky právní, finanční, personální, ICT a majetkové). Syntézu všech návrhů, jejich ekonomické posouzení a ve spolupráci s dalšími smluvními partnery pošty i jejich soulad se všemi právními a regulatorními předpisy zajišťuje společnost KPMG, kterou Česká pošta vybrala na základě veřejné soutěže.

Tvorba plánu transformace České pošty 30. červnem nekončí, zainteresované týmy se plynule začnou věnovat upřesnění služeb, které bude stát do budoucna od České pošty požadovat, a parametrů, na základě kterých za ně bude platit. V této fázi přípravy transformačního plánu zároveň definují dodatečné služby, které by měla Česká pošta občanům poskytovat.

Při přípravě této části plánu transformace bude stejně jako dosud spolupracovat s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie, státní Digitální a informační agenturou a Českým telekomunikačním úřadem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠiroko , 13.05.2023 12:52:23
Rakušan je jeden z nejpodlejšich, nejzákeřnějších a nejnemorálnějšich politiků polistopadové éry. A to je při takové konkurenci politických gaunerů jako vládli a vládnou u nás, docela “výkon”. Víc skandálů než má on měl snad už jen Kalousek a Pavel Němec.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Milostivé léto bude i pro zdravotní pojištění

14:07 Kordová Marvanová: Milostivé léto bude i pro zdravotní pojištění

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k snadnějšímu zaplacení dluhů u VZP a odpuštění pená…