Ministr Síkela: Jednání společnosti ČEZ a katarským státním podnikem Qatar Energy

27.09.2022 15:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Spolupráce v oblasti energetiky a nové obchodní příležitosti pro české exportéry v Kataru. Vláda schválila dohodu o hospodářské, obchodní a technické spolupráci. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dohodu podepíše při příležitosti oficiální návštěvy katarského emíra Tamíma bin Hamada Ál Tháního a ministerské delegace v České republice.

Ministr Síkela: Jednání společnosti ČEZ a katarským státním podnikem Qatar Energy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Dohoda navazuje na mou červnovou návštěvu v Dauhá a představuje důležitý krok k dalšímu posílení ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Katarem. Tento trh je pro nás důležitý nejenom z hlediska diverzifikace dovozu plynu do Evropy, ale i jako perspektivní alternativa pro český vývoz mimo Evropskou unii. Již nyní probíhají jednání mezi společností ČEZ a katarským státním podnikem Qatar Energy a plánuje se otevření zahraniční kanceláře CzechTrade v Dauhá,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Dohodu ministr podepíše příští středu na Pražském hradě s katarským ministrem obchodu a průmyslu šejkem Mohammedem Al-Tháním.

Podpis dohody povede k efektivnějšímu prosazování zájmů českých exportérů a investorů na tamním trhu. Vznikne mezivládní smíšená komise, která bude rozvíjet spolupráci na společných projektech, přičemž mezi hlavní oblasti zájmu budou patřit zejména energetické strojírenství, automobilový průmysl, zdravotnická technika, ICT, technologie smart cities a také turistický ruch včetně lázeňství. Smíšená komise bude zasedat na jaře v příštím roce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…