Ministr Staněk zahájil unikátní výstavu Rozlomená doba

23.09.2018 16:09 | Zprávy
autor: PV

Doposud největší výstavní projekt v rámci Středoevropského fóra Olomouc bude postupně v letech 2019 - 2021 představen ve všech zemích Antonín Staněk coby primátor města Olomouce přijal čestné hosty akce na olomoucké radnici.

Ministr Staněk zahájil unikátní výstavu Rozlomená doba
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)

Muzeum umění Olomouc, příspěvková organizace Ministerstva kultury, v rámci víceletého mezinárodního výstavního projektu Rozlomená doba, založeného na dlouhodobé spolupráci odborných institucí zemí V4 a Rakouska, představuje vůbec první syntetický pohled na vývoj moderního umění na území střední Evropy v historicky přelomových letech 1908 - 1928.

Projekt akcentuje vzájemnou spolupráci významných umělců a uměleckých skupin působících v oblasti bývalého Rakouska-Uherska a nově vzniklé Evropy. Výstava představuje umělecká díla i dokumentární materiál a její součástí je i rozsáhlá výpravná publikace v několika jazykových mutacích.

Spolupořadateli akce jsou kromě Muzea umění Olomouc také Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków, Galéria mesta Bratislavy a Janus Pannonius Múzeum Pécs.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.