Ministr Stanjura: Mnou řízené ministerstvo udělalo jakýsi výkop k úsporám

09.06.2023 15:14 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládnímu ozdravnému balíčku

Ministr Stanjura: Mnou řízené ministerstvo udělalo jakýsi výkop k úsporám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Zbyněk Stanjura

Pro pozitivní vývoj české ekonomiky v příštích letech potřebujeme postupně snižovat deficity státního rozpočtu. Proto jsme v rámci vládní koalice také připravili ozdravný balíček na příští dva roky a mnou řízené ministerstvo udělalo jakýsi výkop k úsporám resortů již v letošním roce, o kterých budu v příštích dnech a týdnech s vládními kolegy jednat.

Ať už se shodneme na jakémkoliv objemu úspor, nesmí se zastavit investice státu, především ty strategické např. do energetiky nebo infrastruktury. Tento druh investic totiž pozitivně podpoří růst naší ekonomiky v dlouhodobém horizontu. V pořadu Události, komentáře jsem proto zdůraznil, že úsporná opatření investice nezasáhnou. Více ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Vím, že chcete skončit v čele SOCDEM

Končíte i v politice? Nebo to dál budete zkoušet? A co budete dělat teď? A ještě jeden dotaz. Jak zpětně hodnotíte spojení s komunisty? Jste pro, aby v něm strana pokračovala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Vládě končí mandát, tak už se u policie asi tolik nebojí

6:07 Komínek (KSČM): Vládě končí mandát, tak už se u policie asi tolik nebojí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k k zásahu NCOZ u Správy železnic.