Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu

17.03.2016 10:12

Ačkoli jedna ze skupin studentů 4. ročníku Univerzity obrany měla tento týden v pondělí odpoledne při výuce angličtiny za úkol rozbor textu s názvem typický den, průběh této vyučovací hodiny byl značně netypický. V jazykové učebně s nimi totiž do lavic zasedl ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Nedejte se rušit, já budu jen sedět a poslouchat,“ řekl ministr obrany anglicky poté, co v doprovodu rektora-velitele UO brigádního generála Bohuslava Přikryla vstoupil do výukové místnosti ve třetím patře budovy Kounicova 44. Ještě se dotázal na to, jak dlouho se příslušná skupina angličtinu učí a pak se už někdejší diplomat zaposlouchal do diskuse o typickém průběhu dne vojenského studenta. Přes svá úvodní slova se ministr za chvíli do diskuse zapojil, když se lektora – rodilého mluvčího – dotázal na specifické použití určitého členu ve frázi to have lunch.

Po dvacetiminutovém „náslechu“ se Martin Stropnický s adepty vojenské profese rozloučil, ještě předtím je však vyzval k většímu důrazu při projevu: „Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu, tak se neostýchejte projevit.“ Stejnou radu pak použil i u další skupiny, jejíž výuku navštívil. Zde měla výzva ještě větší opodstatnění, protože skupinu tvořily z převážné části dívky prvního ročníku civilního studia.

Po půlhodinovém jednání s rektorem-velitelem Univerzity obrany pak Martin Stropnický vstoupil do Síně vědecké rady, kde na něj čekalo 35 vojenských studentů prvního a druhého ročníku, kteří absolvují v loňském akademickém roce zavedený souvislý pětiletý studijní program. Ministr obrany navodil téma současné bezpečnostní situace v souvislosti s migrační krizí, děním v Evropské unii a konfliktem v Sýrii a ptal se studentů na jejich názory, třeba na otázku případného vstupu Turecka do Unie. Zde se zmínil o své zkušenosti, kterou nabyl v dětství během tříletého pobytu v této zemi, kde jeho otec pracoval na velvyslanectví.

Ministr mluvil také o dezinformačních kampaních, vedených v prostředí internetu. „Na této škole byste měli získat vzdělání a schopnosti, které vám umožní všechny dostupné informace vyhodnotit a vytvořit si svůj názor, to je stejně důležité jako umět zacházet se zbraní,“ řekl Martin Stropnický na závěr setkání se studenty.

MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
  • Ministr zahraničí v demisi
  • místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): 57 nových sociálních bytů bude k dispozici do konce roku

16:07 Korytář (ZpL): 57 nových sociálních bytů bude k dispozici do konce roku

Kompletní přestavbou šesti bytových domů v majetku města vznikne bezmála šest desítek nových sociál…