Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu

17.03.2016 10:12 | Zprávy
autor: PV

Ačkoli jedna ze skupin studentů 4. ročníku Univerzity obrany měla tento týden v pondělí odpoledne při výuce angličtiny za úkol rozbor textu s názvem typický den, průběh této vyučovací hodiny byl značně netypický. V jazykové učebně s nimi totiž do lavic zasedl ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

„Nedejte se rušit, já budu jen sedět a poslouchat,“ řekl ministr obrany anglicky poté, co v doprovodu rektora-velitele UO brigádního generála Bohuslava Přikryla vstoupil do výukové místnosti ve třetím patře budovy Kounicova 44. Ještě se dotázal na to, jak dlouho se příslušná skupina angličtinu učí a pak se už někdejší diplomat zaposlouchal do diskuse o typickém průběhu dne vojenského studenta. Přes svá úvodní slova se ministr za chvíli do diskuse zapojil, když se lektora – rodilého mluvčího – dotázal na specifické použití určitého členu ve frázi to have lunch.

Po dvacetiminutovém „náslechu“ se Martin Stropnický s adepty vojenské profese rozloučil, ještě předtím je však vyzval k většímu důrazu při projevu: „Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu, tak se neostýchejte projevit.“ Stejnou radu pak použil i u další skupiny, jejíž výuku navštívil. Zde měla výzva ještě větší opodstatnění, protože skupinu tvořily z převážné části dívky prvního ročníku civilního studia.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.