Ministr Stropnický: Liberečtí chemici jsou takovým naším rodinným stříbrem

12.01.2015 17:17

Liberecký 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany navštívil v pátek 9. ledna ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr Stropnický: Liberečtí chemici jsou takovým naším rodinným stříbrem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Ministra doprovázel ředitel Kabinetu ministra obrany Jan Rouček. Hosty v Kasárnách 6. října přivítali zástupce velitele pozemních sil brigádní generál Ladislav Jung a velitel libereckých chemiků plukovník gšt. Radek Černý.

Během návštěvy se ministr seznámil nejen s určením, strukturou a hlavními úkoly pluku, ale také s nasazením chemiků v zahraničních operacích a jejich rolí v rámci Integrovaného záchranného systému ČR.

V dynamické ukázce chemici předvedli téměř vše, co k jejich práci patří – zásah při úniku nebezpečné látky, vyproštění zasažených osob, jejich následná dekontaminace a zdravotnické ošetření.

Liberečtí připravili i statickou ukázku materiálu a techniky, včetně té nejnovější, lehkého obrněného vozidla pro radiační, chemický a biologický průzkum S-LOV CBRN. To je vybavené průzkumným dálkově ovládaným robotem. Představený byl i malý dekontaminační automobil MDA.

V besedě, která předcházela ukázkám, odpovídal ministr obrany na některé dotazy příslušníků útvaru, který se může pochlubit mnoha mezinárodními úspěchy. Ostatně, jak uvedl ministr Martin Stropnický, liberečtí chemici mají nejen doma, ale i v zahraničí velmi dobré renomé. O tom svědčí i skutečnost, že se dnes bez nich neobejde téměř žádná zahraniční mise, do které vyjíždějí čeští vojáci.

„Všude, kde jsem byl a jednal v zahraničí, slyšel jsem na vás jen samou chválu. Jste takovým naším rodinným stříbrem,“ uvedl na adresu libereckých vojáků ministr Martin Stropnický. Zároveň řekl, že se pokusí řešit některé nedostatky, které byly v minulých letech zaviněny nedostatečnými finančními zdroji a jež chemiky trápí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Pacienti budou kontrolovat lékaře

22:30 Maříková (SPD): Pacienti budou kontrolovat lékaře

Ministerstvo zdravotnictví pravděpodobně nedůvěřuje lékařům v Česku, jelikož sestavuje příručku pro …