Ministr Stropnický: Pořídíme moderní přístroje nočního vidění

21.01.2016 10:46

Ministerstvo obrany pořídí pro jednotky pozemních sil Armády ČR moderní přístroje nočního vidění. Informaci o veřejné zakázce na pořízení 2500 kusů monokulárních přístrojů nočního vidění předložil na posledním jednání vlády ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr Stropnický: Pořídíme moderní přístroje nočního vidění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Dodávka přístrojů nočního vidění je nutná pro zajištění schopnosti vojáků vést skrytou činnost v nočních podmínkách a za snížené viditelnosti. Nové přístroje nahradí ve výzbroji armády dnes již zastaralé typy, jejichž opravy a udržování v provozuschopném stavu je spojeno s vysokými náklady.

Na základě otevřené veřejné zakázky, která byla zadána prostřednictvím alianční organizace NSPA (NATO Support and Procurement Agency) bude dodavatelem požadovaných přístrojů česká firma PRAMACOM-HT s. r. o. se sídlem v Praze, která výrobu přístrojů nočního vidění realizuje v České republice. Tato společnost již v roce 2014 dodala Armádě ČR 900 kusů přístrojů stejného typu.

„Česká společnost dokázala uspět v náročném mezinárodním tendru NSPA, kterého se účastnilo celkem 17 firem. Náš obranný průmysl tak opět prokázal svoji vysokou konkurenceschopnost. Věřím, že i tento příklad povede k širšímu zapojení českých podniků do veřejných soutěží vyhlašovaných NSPA,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

Veřejná zakázka, jejíž předpokládaná maximální hodnota nepřesáhne částku 199 milionů Kč bez DPH, bude realizována do června 2017. Předmětem zakázky bude i dodávka odpovídajícího počtu zařízení, které umožní propojit dva monokulární přístroje a vytvořit tak přístroj binokulární.

MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
  • Ministr zahraničí v demisi
  • místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

9:06 Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.