Ministr Stropnický navštívil poprvé od svého jmenování jednotku Hradní stráže

28.11.2014 18:48

Poprvé od svého jmenování navštívil ministr obrany Martin Stropnický jednotku Hradní stráže. Její velitel, plukovník Radim Studený, představil úlohu stráže, výzbroj, ale i Hudbu Hradní stráže, která ministrovi nachystala krátké vystoupení.

Ministr Stropnický navštívil poprvé od svého jmenování jednotku Hradní stráže
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Hradní stráž je specifickým útvarem Ozbrojených sil České republiky přímo podřízeným Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Její profesionální sbor je vybírán a doplňován z řad Armády České republiky. Působnost Hradní stráže vychází z úkolů stanovených zákonem.

Ministr Stropnický při své návštěvě vojáky pozdravil a vyjádřil obdiv k jejich práci. „Jsem na vás hrdý a obdivuji vás a vaši práci, kterou vykonáváte bezchybně. Bál bych se, abych se špatně neotočil, byl bych nervózní, ale vy vše zvládáte profesionálně a důstojně reprezentujete naši zemi při oficiálních ceremoniích,“ řekl ministr.

V doprovodu plukovníka Studeného a dalších představitelů Hradní stráže si ministr prohlédl kasárna, velitelství, ale i sklad uniforem. V něm šikovné švadleny provádí nejen žehlení a čištění, ale i drobné opravy či úpravy. Následovala prohlídka zázemí, ukázka nácviku střídání stráže a prezentace motocyklů, které doprovází oficiální návštěvy a ceremonie.

Hudba Hradní stráže ministra překvapila krátkým vystoupením, kdy zazněly skladby z populárního seriálu „Kojak“ a „Profesionálové.“ Martin Stropnický výkon ocenil potleskem. Závěrem své návštěvy převzal z rukou plukovníka Studeného knihu „Stráž na hradě pražském“ a podepsal se do kroniky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo obranyTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…