Ministr Ťok: Bavorsko je pro Česko ze všech spolkových zemí největším ekonomickým partnerem

25. 7. 2017 13:05

Ministr dopravy Dan Ťok se zúčastní bavorsko-českého železničního summitu, cílem je zrychlit spojení Prahy a Mnichova.

Ministr Ťok: Bavorsko je pro Česko ze všech spolkových zemí největším ekonomickým partnerem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Ve středu 26. července se ministr dopravy Dan Ťok zúčastní prvního železničního summitu Bavorska a České republiky, který se koná ve Furth im Waldu. Summit pořádá bavorský ministr vnitra, výstavby a dopravy Joachim Herrmann a účastní se ho také spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt.

Cílem summitu je dosáhnout dohody na zlepšení technických parametrů železničního spojení z Prahy do Mnichova, především zvýšit rychlost a kapacitu trati, a tím zkrátit jízdní dobu. Na závěr summitu podepíšou ministři společné prohlášení o rozvoji železniční dopravy do roku 2030 mezi Ministerstvem dopravy České republiky a Bavorským státním ministerstvem vnitra, výstavby a dopravy.

„Zkrácení jízdní doby, kvalitní přepravní podmínky a dostatečné množství železničních spojení posílí ekonomickou spolupráci mezi Českou republikou a Bavorskem, pro které je Česko ze všech spolkových zemí největším ekonomickým partnerem, a zároveň povzbudí rozvoj příhraničních regionů,“ říká k summitu ministr dopravy Dan Ťok.

Hlavní dopravní priority České republiky se Svobodným státem Bavorsko jsou železniční spojení Mnichov – Norimberk – Marktredwitz – Cheb – Plzeň – Praha a Mnichov – Regensburg – Furth im Wald – Domažlice – Praha. Tyto tratě byly zahrnuty do Spolkového plánu rozvoje dopravních cest. Ministerstvo dopravy dál se usiluje, aby prioritní projekt spojení přes Furth im Wald a Domažlice byl na základě analýzy ekonomických dopadů přeřazen do kategorie naléhavé potřeby či další potřeby ve spolkovém plánu, což umožní jeho realizaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Koordinujeme pomoc potravinovým bankám

5:35 Ministr Toman: Koordinujeme pomoc potravinovým bankám

Poté, co byly kvůli koronavirové situaci uzavřeny základní školy, snaží se Ministerstvo zemědělství …