Ministr Ťok: Odmítám, že bych souhlasil s návrhem pokutovat řidiče za přestupky podle výše příjmu

06.05.2016 17:56 | Zprávy
autor: PV

Reakce na mylnou interpretaci slov ministra dopravy Dana Ťoka k výši pokut

Ministr Ťok: Odmítám, že bych souhlasil s návrhem pokutovat řidiče za přestupky podle výše příjmu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Odmítám, že bych souhlasil s návrhem pokutovat řidiče za přestupky podle výše jejich příjmu. Žádného řidiče nikdo nenutí dělat přestupky a ohrožovat většinu slušných účastníků silničního provozu. Námi navrhované změny bodového systému mají postihovat především piráty silnic, kteří dělají přestupky opakovaně a hazardují se životy ostatních lidí.

Úpravy bodového systému a sankcí mají být přehlednější a všem má být zřejmé, jaká je výše pokuty a bodového trestu, za jaký přestupek. Chceme systém zpřehlednit, ne zkomplikovat. Navrhované změny diskutujeme s dopravními experty, dáváme možnost občanům se k návrhům vyjádřit (ZDE) a plánujeme i seminář pro poslance.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…