Ministr Toman: V případě mimořádných událostí požádáme v průběhu roku o další peníze

05.08.2019 18:21 | Zprávy

Rezort Ministerstva zemědělství získává jednu miliardu korun navíc

Ministr Toman: V případě mimořádných událostí požádáme v průběhu roku o další peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Miroslav Toman

Z této částky půjde na podporu lesního hospodářství 700 mil. Kč a na dotace do vodního hospodářství dalších 300 mil. Kč. Na dnešní schůzce se na tom dohodli ministryně financí Alena Schillerová s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.

„Naši krajinu dlouhodobě trápí kůrovcová kalamita a nedostatek vody. S ministrem Tomanem jsme se proto dohodli, že v rozpočtu na příští rok dáme více peněz na řešení těchto palčivých problémů,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová. „Více peněz půjde na obnovu lesů po kůrovcové kalamitě a na opatření k zadržování vody v krajině. Zejména se jedná o výstavbu malých rybníčků a vodních nádrží,“ doplňuje ministryně financí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Činčila (KDU-ČSL): První den ve sněmovně

23:08 Činčila (KDU-ČSL): První den ve sněmovně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k projektu nadace Modrá rybka „Dnes jsem jako poslane…