Ministr Válek: Babiš šíří dezinformace a goebbelsovsky doufá. Nebo mu přeskočilo

05.03.2024 16:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi a jeho slovům o ukrajinském obilí.

Ministr Válek: Babiš šíří dezinformace a goebbelsovsky doufá. Nebo mu přeskočilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

V rámci snahy zalíbit se všem se nejmenovaný oligarcha a neúspěšný prezidentský kandidát tentokrát vytasil s kohoutem. Bohužel se nejedná o nadsázku.

Skutečně s ním natočil video, kde plácá cosi o kontaminovaném ukrajinském obilí. V zoufalém boji o svou politickou budoucnost šíří dezinformace a goebbelsovsky doufá, že se stanou pravdou. Tak jak to tedy bylo?

Mnohokráte soudem usvědčený lhář se opírá o dezinformace, které šířili třeba poslanci SPD. Téma „kontaminace ukrajinského obilí“ se začalo ve veřejném prostoru objevovat poté, co slovenská potravinářská inspekce odhalila zbytky zakázané látky v JEDNÉ z dodávek z Ukrajiny. Ty byly navíc TĚSNĚ NAD LIMITEM.

Naše státní zemědělská a potravinářská inspekce však doposud v obilí původem z Ukrajiny ani dalších zemí nenašla žádné rizikové vzorky. Babiš tak oprášil taktiku, o kterou se opíral, když bojoval proti levnějším polským potravinám. Teď šíří pro změnu ruskou propagandu.

Využít objektivní informaci a překroutit ji ve svůj prospěch a zasadit ji zcela do jiného kontextu je základem ruské dezinformační války. Teď se k ní opět snížil i bývalý premiér. Inu, když chce vládnout s SPD, musí těm "kremrolím" jít na ruku.

Druhý scénář je, že mu opravdu přeskočilo. V takovém případě nezbývá než doufat, že se po vzoru jiného autoritáře nepokusí z kohouta udělat senátora.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zúčastnila voleb do EP a obdržela v nich 12 448 hlasů, tj. 0,41%. V pořadí …