Ministr Válek: Pracujeme i na dlouhodobých řešeních

05.02.2023 19:39 | Ze sítí

Reakce na facebookovém profilu na kritiku opozice kvůli nedostatku léků

Ministr Válek: Pracujeme i na dlouhodobých řešeních
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Tvrzení některých opozičních poslanců, že pro zajištění dostatku léků já či Ministerstvo zdravotnictví neděláme absolutní maximum, je naprosto absurdní a je to přesně naopak.

Jako lékař, ministr, ale koneckonců i táta čtyř dětí to mám jako naprostou prioritu. Funguje pracovní skupina vedená náměstkem Dvořáčkem, kterou jsem zřídil. Jsou v ní kromě zástupců ministerstva a SÚKL i zástupci velkodistributorů a lékárníků.

Na základě jednání této skupiny a aktuální situace pravidelně zasíláme zástupcům lékařů a lékárníků informaci, jaká je situace, co je dostupné a jaké jsou alternativy případně nedostupných léčiva a komunikujeme samozřejmě i s pediatry.

Já i pan náměstek Dvořáček pravidelně jednáme s výrobci léčiv. I díky tomu se podařilo zajistit nejen statisíce balení nurofenu před Vánoci, ale i další statisíce balení antibiotik napříč skupinami v urychlených či zcela mimořádných dodávkách.

Nejnověji je v těchto dnech zaváženo do lékáren 20 tisíc balení dětských penicilinových antibiotik.

Je jen úsměvné, že ti, co nás dnes z opozice nejvíce kritizují, měli řadu let ministra zdravotnictví a neudělali v tomto směru nic. My pracujeme právě i na dlouhodobých řešeních. Jednu novelu jsme prosadili už loni, další bude během jara.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Co si slibujete od trestního oznámení na Novotného?

Je dobře, že jste ho podala, jeho slovník a urážky jsou fakt hodně za hranou. Ale myslíte, že nějaké trestní oznámení něco na jeho chování změní? A co je cílem toho oznámení? Předpokládám, že omluva, jen nevím, zda to není málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek (PRO): Jak "vyrobit" několik set tisíc dalších nových voličů

8:19 Hašek (PRO): Jak "vyrobit" několik set tisíc dalších nových voličů

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na projednávání korespondenční volby v Poslanecké sněmo…