Ministr Vlček: Česko podává žádost o výstavbu AI Gigafactory

20.06.2025 16:21 | Monitoring
autor: PV

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ.

Ministr Vlček: Česko podává žádost o výstavbu AI Gigafactory
Foto: Redakce
Popisek: starosta Pacova Lukáš Vlček, BEZPP

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu.

„Umělá inteligence zásadně proměňuje nejen průmysl, ale i celou společnost. Proto vítáme iniciativu CRA, která se hlásí k evropské výzvě a sleduje ambiciózní, ale zároveň velmi realistický cíl – vytvořit špičkovou výpočetní infrastrukturu v Česku. Tento projekt má potenciál přinést nové investice, odborné kapacity i inovace do české ekonomiky,“ říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu Akčního plánu 2025+, který MPO připravilo a který obsahuje 86 opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na papíře roste, v realitě slábne

10:09 Vích (SPD): Armáda na papíře roste, v realitě slábne

Nová vláda tento týden požádá Poslaneckou sněmovnu o důvěru v situaci, kdy přebírá stát zatížený řad…