Ministr Vojtěch: Další dvě ordinace pro osoby bez přístřeší podpoříme téměř deseti miliony

16.07.2020 11:30 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo zdravotnictví vybralo další dva žadatele o podporu z programu Poskytovaní zdravotně sociálních služeb pro osoby bez přístřeší II.

Ministr Vojtěch: Další dvě ordinace pro osoby bez přístřeší podpoříme téměř deseti miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Odbornou komisí složenou ze zástupců Ministerstva zdravotnictví, Svazu zdravotních pojišťoven, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj byly doporučeny k financování všechny došlé žádosti. Pilotní ordinace v Pardubicích a v Praze zahájí provoz v srpnu tohoto roku a doplní tak dvě již podpořené ordinace v Ostravě a Olomouci.

„Osoby bez domova v případě zdravotních problémů mnohdy nevyhledají pomoc, jelikož mají obavy, že je lékaři nepřijmou. A to i přesto, že jejich zdravotní stav je vzhledem k jejich způsobu života často horší než ve většinové populaci. Proto jsme se rozhodli podpořit vznik těchto ordinací. Nutnost zajištění speciální péče se ukázala zejména v nedávných měsících v souvislosti s epidemií COVID 19,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Předmětem Programu je podpora poskytovatelů k zavedení a/nebo rozšíření poskytování zdravotně-sociálních služeb. Poskytovatelé zajistí pilotní provoz po dobu 18 měsíců v souladu s pravidly definovanými Metodikou Programu za účelem zvýšení dostupnosti ke zdravotní péči pro osoby bez přístřeší a osoby ohrožené ztrátou přístřeší na základě typologie ETHOS, u kterých se vyskytuje problém se zařazením do systému zdravotní péče v ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.