Ministr Vojtěch: Rozhodli jsme se nespoléhat na průzkumy a informace od jiných subjektů

25. 8. 2018 14:59

S cílem zmapovat situaci a spokojenost nelékařského zdravotnického personálu napříč všemi specializacemi, obory a zdravotnickými zařízeními připravilo Ministerstvo zdravotnictví internetové dotazníkové šetření. Na základě jeho výsledků vypracuje strategický dokument, který předá jako doporučení zdravotnickým zařízením.

Ministr Vojtěch: Rozhodli jsme se nespoléhat na průzkumy a informace od jiných subjektů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
reklama

Díky dotazníkovému šetření získá ministerstvo přehled o základních problémech, které se u nelékařského personálu při výkonu jejich profese objevují. „Zpětná vazba z terénu je pro nás nesmírně důležitá. Rozhodli jsme se proto provést vlastní dotazníkové šetření a nespoléhat na průzkumy a informace od jiných subjektů. Doufám, že se do průzkumu zapojí maximum respondentů,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Dotazník vznikal v posledních měsících mimo jiné i z podnětu široké odborné veřejnosti a samotného personálu nemocnic a dalších zdravotnických zařízení.

„Velmi se těším na výsledky šetření. Očekávám, že od respondentů získáme nové informace a podněty, které přispějí ke zlepšení pracovních podmínek a k větší pohodě zdravotníků na pracovišti. Dotazník je koncipován tak, že je zde velký prostor i na vyjádření individuálních připomínek či postřehů. Ty je také možné zasílat na speciální emailovou adresu ZDE,“ doplnil ministr Adam Vojtěch.

Dotazník je tvořen širokou škálou otázek tak, aby co nejlépe zmapoval například názor na pracovní a platové podmínky, důvody odchodu ze zaměstnání a faktory, které ovlivňují spokojenost zaměstnanců na pracovišti, jako je třeba administrativní zátěž, kvalita stravování či mezilidské vztahy. Odpovědi jsou plně anonymizované.

Dotazníkové šetření potrvá po dobu dvou měsíců. Jeho vyhodnocení bude probíhat průběžně a po skončení i celkově. Ministerstvo zdravotnictví rozeslalo dotazník na zdravotnická zařízení prostřednictvím emailu. Dotazník je také dostupný na webových stránkách zde a na facebookovém profilu Ministerstva zdravotnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Česko kráčí k čistší energetice

7:32 Ministr Brabec: Česko kráčí k čistší energetice

Česká energetika projde v následujících deseti letech zásadní přeměnou směrem k většímu využívání či…