Ministr Zaorálek jednal s nizozemským ministrem zahraničí

17.01.2016 20:15

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. ledna 2016 v Černínském paláci setkal s ministrem zahraničních věcí Nizozemského království Bertem Koendersem a s nizozemským ministrem pro migraci Klaasem Dijkhoffem. Hlavními tématy jednání s nizozemskými partnery byla unijní agenda a otázky migrace a bezpečnosti.

Ministr Zaorálek jednal s nizozemským ministrem zahraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Ministři projednali agendu současného předsednictví Nizozemska v Radě EU a věnovali se také nelegální migraci, bezpečnostní a obranné politice, boji s mezinárodním terorismem, regionálním konfliktům a otázkám energetické bezpečnosti. „Pokud jde o migraci, debata byla velmi konkrétní. Mluvili jsme o nástrojích a způsobech, jak zajistit funkčnost hotspotů a transparentní ochranu vnějších hranic,“ komentoval jednání ministr Lubomír Zaorálek. „Musíme našim občanům zaručit, že dokážeme zastavit příliv nelegálních migrantů,“ dodal šéf české diplomacie. Partneři se také domluvili na koordinaci spolupráce nizozemského předsednictví EU a Visegradské skupiny, jíž v současné době ČR předsedá.

Nizozemští ministři se v rámci své pracovní návštěvy sejdou i s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, předsedou PS PČR Janem Hamáčkem a s dalšími představiteli české vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení Praha 6: Městská část prodává areál pro výstavbu bytových domů skupině Penta

22:47 Zelení Praha 6: Městská část prodává areál pro výstavbu bytových domů skupině Penta

Stanovisko Zelených k transakci