Ministr Zaorálek podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci s Českým olympijským výborem

07.11.2015 10:09

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek 6. listopadu 2015 podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Ministerstvem zahraničních věcí a Českým olympijským výborem. Memorandum sport představuje jako efektivní nástroj pozitivního vnímání ČR v zahraničí, zároveň navazuje na úspěšnou spolupráci při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Cílem prohlášení je zintenzivnit sportovní diplomacii ČR, která zařadí aktivity ČOV pro podporu zdravého životního stylu do svých forem prezentace na mezinárodní úrovni.

Ministr Zaorálek podepsal Memorandum o vzájemné spolupráci s Českým olympijským výborem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se 6. listopadu 2015 setkal s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem.  Předmětem jejich debaty byla výsadní role české diplomacie při podpoře českého sportu. „ČR je na svou velikost sportovní velmoc. Jména Věry Čáslavské, Pavla Nedvěda či Emila Zátopka jsou často nejznámějšími symboly ČR v zahraničí. Spojit sportovní diplomacii s tradiční se nám musí nesmírně vyplatit,“ uvedl v této souvislosti šéf české diplomacie.

Na závěr setkání oba partneři podepsali Memorandum o porozumění. Memorandum navazuje na dosavadní spolupráci MZV s ČOV zejména při zajišťování české účasti na olympijských hrách, kdy  zastupitelské úřady poskytují během konání olympijských her podporu organizačnímu týmu, a naopak využívají sportovní události k propagaci České republiky.

Jedním z cílů prohlášení je také spolupráce v oblasti komunikace sportovních aktivit. „Sport tvoří na sedmdesát procent pozitivních výstupů o ČR v zahraničí, konečně to zmínil i pan prezident. Proto jsem rád, že budeme propagovat naši zemi v synergii se zahraniční politikou. Například jednotlivá zastoupení budou pomáhat, když se rozhodneme kandidovat na pořádání kongresových a mezinárodních sportovních akcí. Skrze sportovce naopak můžeme na velkých podnicích, jako jsou olympijské hry nebo světové šampionáty, dělat státu nejlepší možnou reklamu,“ doplnil předseda ČOV Jiří Kejval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…