Ministryně Benešová: Kandidát Tribunálu Soudního dvora EU má dlouhou praxi v evropských institucích

12. 10. 2020 19:37

Komise pro výběr soudce Tribunálu Soudního dvora EU na zasedání 8. října 2020 po pohovorech s uchazeči většinově rozhodla o výběru Davida Petrlíka jako kandidáta na soudce Tribunálu Soudního dvora EU.

Ministryně Benešová: Kandidát Tribunálu Soudního dvora EU má dlouhou praxi v evropských institucích
Foto: Hana Brožková
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti
reklama

Pozice soudce Tribunálu Soudního dvora Evropské unie je uvolněná od 6. října 2020, kdy dosavadní soudce Tribunálu za Českou republiku Jan M. Passer nastoupil jako český soudce Soudního dvora EU (ZDE). Ministerstvo spravedlnosti proto vyhlásilo výběrové řízení na uvolněnou pozici (ZDE). Přihlásilo se do něj sedm uchazečů.

Anketa

Máte důvěru v Romana Prymulu? (Ptáme se od 12.10.2020)

54%
46%
hlasovalo: 29252 lidí

Po pohovorech, které měly za cíl ověřit odbornou způsobilost uchazečů, jejich motivaci, jazykovou připravenost a celkovou způsobilost k výkonu funkce soudce Tribunálu, komise hlasováním většinově rozhodla o výběru JUDr. Davida Petrlíka, Ph.D., jako kandidáta na soudce Tribunálu Soudního dvora EU. Dále pak rozhodla o JUDr. Magdaleně Ličkové, LL.M., jako o první náhradnici a jako druhého náhradníka vybrala JUDr. Roberta Pelikána, Ph.D.

„V případě vítězného uchazeče komise ocenila jeho hluboké znalosti evropské judikatury, analytické schopnosti a především jeho dosavadní dlouholetou praxi v evropských institucích. Díky nim je podrobně obeznámen s jejich strukturou a fungováním. V případě první náhradnice komise zohlednila mimo jiné její jazykové a vědecké kvality a schopnost pracovat ve vícejazyčném právním prostředí různých právních systémů. U druhého náhradníka pak komise ocenila mimo jiné hodnotné zkušenosti z akademické sféry a obsáhlé znalosti evropského práva,“ uvedla ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Návrh bude v souladu s Pravidly pro výběr kandidáta na funkci soudce Soudního dvora Evropské unie předložen Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k projednání, pro informaci též Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu České republiky. Po projednání výborem bude návrh předložen ke schválení vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

22:13 Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

Už čtyři měsíce se v Královéhradeckém kraji očkuje proti covid-19. Do 20. dubna v regionu dostalo mi…