Ministryně Černochová: Bylo mi velkou ctí ocenit na tři desítky osobností

02.11.2023 8:16 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zásluhám oceněných osobností.

Ministryně Černochová: Bylo mi velkou ctí ocenit na tři desítky osobností
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

S výročím založení Československa je spojeno také udělení resortních vyznamenání Ministerstva obrany. Bylo mi velkou ctí ocenit na tři desítky osobností, které mají velké zásluhy v oblasti obrany a bezpečnosti naší země, v boji za svobodu, demokracii a lidská práva. 

Byl mezi nimi také Michael Kocáb - official za jeho roli při odsunu sovětských vojsk, jež byl pro ČR i optikou dnešní situace na Ukrajině klíčový. Dále dva velvyslanci, kteří ještě donedávna sloužili pod naší vlajkou v nebezpečných regionech. Paní Eva Filipi, dlouholetá velvyslankyně v Sýrii, kde jako jediný západní velvyslanec setrvala i v době občanské války. A pan Radek Matula, jež byl dosud velvyslancem na Ukrajině a významně se podílel na procesu poskytování naší pomoci této napadené zemi a navazování kontaktů pro přípravu její obnovy.

Ocenění převzala také řada zaměstnanců Ministerstvo obrany České republiky a vojáků Armáda České republiky, kteří svůj život zasvětili obraně ČR a dosáhli vynikajících výsledků. Devět mužů zároveň převzalo medaile za dvacetiletou službu v aktivní záloze. Jejich vytrvalost a plnění občanských povinností jsou obdivuhodné.

Všem oceněným ze srdce blahopřeji a děkuji za jejich službu a nasazení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jen se tak zasmát..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 02.11.2023 9:47:39
Zde zmiňovaný Kocáb je ve školách uváděn jako ten kdo vyhnal ruská vojska. I u učitelek existuje představa, že přišel a řekl, běžte domů sebo se na... a oni šli, nějsk se nikde neuvádí, že o odsudu vojsk SSSR se rozhodlo v SSSR a nějaký Kocáb by nebyl anoi vpuštěn do posledních kasáren, kdyby nechtěli. Ale tak se dělají dějiny, lži, a podovody se zaobalí a za čas je to pravda. xxyy A kdy odmění Kocába za to jak se napakoval po "sametové revoluci"

|  5 |  0

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

22:01 Rozvoral (SPD): Požadujeme od státu větší ochranu všech slušných a pracujících občanů

Česká tisková kancelář tento týden zveřejnila výsledky průzkumu agentury STEM, ze kterého vyplývá, ž…