Ministryně Černochová: Cením si libanonské podpory v OSN

21.03.2023 6:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Libanonu.

Ministryně Černochová: Cením si libanonské podpory v OSN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

Libanon: Kdysi "Švýcarsko Středomoří", které srazila občanská válka, později výbuch v bejrútském přístavu, migrace i pandemie. Přesto jde o zemi, jež významně přispívá ke stabilitě na Blízkém východě a brzdí nelegální migraci do Evropy. Strávila jsem zde s kolegy dva dny.

Jednali jsme s partnery z ministerstva obrany, armády i bezpečnostních složek. Cením si libanonské podpory v OSN pro rezoluce odsuzující agresi na Ukrajinu. Můžeme spolupracovat i v dalších oblastech, ať jde o obranu či obchod. Přivezli jsme s sebou také humanitární pomoc a přístroje pro místní nemocnice.

Tato pomoc je důležitou podporou zemi, která bojuje s prudkou inflací a jejíž pád by způsobil další problémy pro Západ. Naši cestu provázela vděčnost i pohostinnost. Nezapomněli jsme též uctít památku padlého československého vojáka z 2. sv. války u jeho hrobu na Commonwealth War Cemetery.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

10:21 Senátorka Kovářová: Zastavme války a ovládněme se

Výzva na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení válek