Ministryně Jourová: Není myslitelné, že by ČR implementaci nových pravidel nestihla

30. 3. 2014 22:31

V pátek byly v Úředním věstníku Evropské unie publikovány směrnice, které regulují oblast veřejných zakázek v členských státech EU, konkrétně se jedná o Směrnici o zadávání veřejných zakázek (nahrazující Směrnici 2004/18/ES), Směrnici o zadávání veřejných zakázek subjekty působícími v odvětví vodního hospodářství, energetiky, dopravy a poštovních služeb (nahrazující Směrnici 2004/17) a nově i Směrnici o udělování koncesí.

Ministryně Jourová: Není myslitelné, že by ČR implementaci nových pravidel nestihla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová

„Naše ministerstvo již na začátku roku 2014 ustanovilo pracovní skupinu, která se již od uveřejnění návrhů jednotlivých směrnic zabývá jejich obsahem. V současné chvíli je stěžejní náplní práce této skupiny příprava záměru nového zákona. Není myslitelné, že by ČR implementaci nových pravidel nestihla, zároveň si uvědomuje nutnost reformy veřejných zakázek, a proto se pokusíme předložit zákon dříve,“ řekla Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj v souvislosti s dvouletou transpoziční lhůtou.Vyzdvihla také činnosttzv.Kolegia ministryně, které na svém prvním jednání představilo harmonogram přípravy nového zákona o veřejných zakázkách. Z něho vyplývá, že by návrh zákona měl být zpracován nejpozději do ledna 2015.

S ohledem na skutečnost, že směrnice vstupují platnost dvacátým dnem po jejich vyhlášení v Úředním věstníku EU, tedy od 17. dubna 2014, je Česká republika povinna, jakož i ostatní členské státy, do 17. dubna 2016 převzít nová pravidla do vnitrostátního právního řádu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

22:24 Ministr Toman: Základní kostra návrhu ústavního zákona na ochranu vody je hotová

Ministerstvo zemědělství s odborníky zpracovalo návrh ústavního zákona na ochranu vody, který bude p…