Ministryně Maláčová: Více peněz na zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc

10.11.2020 8:36

Vláda České republiky vyslovila souhlas s úpravou dotačního titulu pro provozovatele zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc, pro rok 2020. Provozovatelům těchto zařízení tak bude nabídnuta větší pomoc v souvislosti s přetrvávajícími zvýšenými náklady v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19.

Ministryně Maláčová: Více peněz na zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Důvodem předložení materiálu na vládu je řešení situace financování činnosti zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc, které se v roce 2020 z důvodu stále trvající pandemie nemoci CODIV-19 potýkají s většími náklady na provoz oproti předcházejícím rokům a také s poklesem příjmů ze strany sponzorů, vlivem zhoršené finanční situace těchto sponzorů. Aktuálně vyhlášený dotační titul MPSV tak dozná změny, aby byla těmto zařízením poskytnuta lepší pomoc.

„Dnes se nám podařilo navýšit peníze na děti, vyžadující okamžitou pomoc, z 26 milionů na 47 milionů korun. Navýšíme také částku na dítě ze 7200 korun na 9200 korun za měsíc,“ upřesnila ministryně Jana Maláčová (ČSSD) usnesení vlády.

Zařízení pro děti, vyžadující okamžitou pomoc, poskytují ochranu a pomoc dětem, které se ocitly bez jakékoliv péče. Okamžitá ochrana a pomoc takovým dětem spočívá v uspokojování základních životních potřeb včetně ubytování, v zajištění zdravotních služeb nebo v psychologické péči. Zařízení fungují nepřetržitě a přijímají děti podle jejich aktuální potřeby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

15:11 Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

Přepis každotýdenního reportu 'Čau lidi' premiéra Andreje Babiše.