Ministryně Maláčová: Zaměstnanci nejsou méněcenní

01.05.2021 10:54 | Komentář
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k vztahu podnikatelů a zaměstnanců

Ministryně Maláčová: Zaměstnanci nejsou méněcenní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Myšlenka, že podnikatel je tak trochu nadčlověk, protože milostivě rozdává práci, je pomýlené pokrytectví. Takové rozdělení na vyvolené a plebs mě vždycky štvalo. Zaměstnanci mají stejně důležitou roli na pracovním trhu, jako majitelé firem, nebo ne? Zaměstnanci nejsou méněcenní! Firma by bez nich prostě nefungovala.

U našich německých sousedů už na to kápli dávno. Tamní zaměstnanci znají svoji hodnotu a ví, jak žádat ve firmách o přiměřenou mzdu, dobré pracovní podmínky, ale dokonce i o pravomoci při řízení podniku. No, máme se co učit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Žaloba

Co říkáte na to, že na vás chce podat předseda senátu žalobu, že neplníte sliby? Podle mě se sliby mají plnit, bohužel porušuje je většina politiků, a proto by podle mě měli být odvolatelní, ale co zmůže a může eventuálně soud mi není jasné. Vám ano?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): U armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost

23:08 Šlachta (Přísaha): U armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na projev náčelníka generálního štábu Karla Řehky