Ministryně Marksová: Chceme, aby posudkoví lékaři mohli pracovat i po sedmdesátce

03.02.2017 16:20

Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě.

Ministryně Marksová: Chceme, aby posudkoví lékaři mohli pracovat i po sedmdesátce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Poslankyně a poslanci, já se tady chci přimluvit za to, abyste v souladu s usnesením ústavně právního výboru hlasovali negativně v případě pozměňovacího návrhu pod písmenem D. Ten se právě týká lékařské posudkové služby. Já jsem chtěla říci, že všichni víme, že lékařů je prostě málo, ať už jsou to lékaři z jakýchkoli oborů. A to samé platí pro posudkové lékaře. Je jich nedostatek a mladší lékaři nemají zájem to dělat. To znamená, ti lékaři, kteří dneska dělají posudkovou službu, jsou už v poměrně vysokém věku. A my od chvíle mého nástupu na ministerstvo pracujeme na systémových změnách v těch posudcích, aby to nemuseli v budoucnu třeba dělat lékaři, ale dělali to převážně sociální pracovníci. Ale toto jsou změny, které jdou za horizont jednoho volebního období už jenom proto, že musíte zajistit, aby z vysokých škol vyšel dostatek těch sociálních pracovníků a pracovnic.

A ráda bych také podotkla, že dnes u lékařů, kteří léčí - ne že jen píší posudky, kteří léčí - není vůbec omezen věk. Ti jsou omezeni svým zdravotním stavem a můžou klidně pracovat do devadesáti, když na to přijde, když mají ještě pacienty. Takže prosím, abyste nám umožnili, aby ti posudkáři mohli pracovat i přes sedmdesát let svého věku až do roku 2021 a tudíž abyste, jak říkám, hlasovali negativně vůči pozměňovacímu návrhu, který je pod bodem D a který tento časový úsek omezuje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích

6:34 Hejtman Vondrák: Jsem rád, že jsme mohli léčbu zpříjemnit také klientům v Metylovicích

Maminky s dětmi budou mít ve zrekonstruovaném podkroví metylovické léčebny větší komfort