Ministryně Marksová: Pracovní skupina se bude zabývat zlepšením bezpečnostní situace v okolí průmyslové zóny Kvasiny. Přibylo tu pracovníků z ciziny

11.02.2017 10:59

Návštěva Městského úřadu Rychnov nad Kněžnou a průmyslové zóny. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem navštívili v pátek Královéhradecký kraj.

Ministryně Marksová: Pracovní skupina se bude zabývat zlepšením bezpečnostní situace v okolí průmyslové zóny Kvasiny. Přibylo tu pracovníků z ciziny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová
reklama

Ministryně si nejdříve prohlédla ubytovnu Orion v Rychnově nad Kněžnou. Poté společně s ministrem vnitra a hejtmanem královéhradeckého kraje diskutovala na půdě městského úřadu o problémech souvisejících s náhlým nárůstem počtu pracovníků z ciziny v tomto regionu.

Řešila se především problematika agenturního zaměstnávání. S ministrem vnitra také navštívila průmyslovou zónu Solnice – Kvasiny.

"Je vytvořena pracovní skupina, která se bude zabývat zlepšením bezpečnostní situace v okolí Rychnova nad Kněžnou a průmyslové zóny Kvasiny. Doufáme, že po schválení novely o agenturách práce se počet agentur zredukuje a vyřeší se i problémy, které do regionu zčásti přinášejí i pracovní agentury. I po schválení této novely budeme i nadále ve spolupráci se SÚIP bojovat proti nelegálnímu zaměstnávání,“ řekla ministryně Marksová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vymazal (Piráti): Já osobně budu bojovat zejména za regulaci konopí

19:44 Vymazal (Piráti): Já osobně budu bojovat zejména za regulaci konopí

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému sněmovnímu týdnu