Ministryně Marksová: Většina podniků potřebuje jen malou pomoc při rozjezdu

30.07.2017 12:30

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) v podpoře sociálního podnikání. V aktuální výzvě číslo 129 je pro zájemce připraveno až 150 milionů korun. Vedle integračních sociálních podniků mohou nově peníze získat i environmentální sociální podniky.

Ministryně Marksová: Většina podniků potřebuje jen malou pomoc při rozjezdu
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ministryně Michaela Marksová v pořadu Máte slovo.

„Máme s tímto projektem skvělou zkušenost. Většina podniků potřebuje jen malou pomoc při rozjezdu. Dokáží pak naplno využít nabízenou příležitost. A z řady důvodů je to velmi výhodné i pro náš stát a společnost," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Projekt chce pomoci nastartovat sociálně podnikatelské aktivity s perspektivou udržitelnosti, které přinášejí pracovní uplatnění znevýhodněným lidem, a které tím zároveň oživují místní ekonomiku. Zvýšená péče o zaměstnance, kteří jsou na trhu práce znevýhodněni (např. lidé dlouhodobě nezaměstnaní, lidé se zdravotním znevýhodněním, propuštění vězni a další) s sebou nese i vyšší náklady, proto by zahájení sociálního podnikání nebylo bez podpory z OPZ často možné. Žádosti je možné podávat až do konce listopadu příštího roku. Více informací o výzvě získáte na webových stránkách Evropského sociálního fondu (ZDE).

V předchozích dvou výzvách se žádostmi o podporu uspělo celkem 38 žadatelů, kteří na své projekty získali zhruba 150 milionů korun. Je mezi nimi například masérské centrum, prádelna, výrobna těstovin či polévkárna. Práci v nich zatím našlo přes dvě stě znevýhodněných lidí.

Všichni, kteří se o problematiku sociálního podnikání zajímají, se mohou zúčastnit stáží v již fungujících podnicích nebo využít bezplatných konzultačních služeb 14 lokálních konzultantů – úspěšných sociálních podnikatelů. Smyslem těchto aktivit je zvyšovat povědomí o sociálním podnikání a povzbuzovat zájemce k založení a udržení těchto podniků. Více informací se dozvíte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

20:20 Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

Celkem 135 žáků a 12 pedagogů z deseti škol se v pátek 6. prosince sešlo na tradičním setkání žákovs…