Ministryně Nováková: Spolupráce škol a firem je zásadní pro budoucnost našeho hospodářství

22. 10. 2018 8:35

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ocenila nejlepší absolventy středních škol a odborných učilišť. Už 23. ročník akce uspořádala Hospodářská komora ČR. Ocenění získali absolventi gastronomických a technických oborů a z oblasti služeb. Cílem akce je nejen zvýšit zájem o studium na odborných školách, ale také podpořit české firmy a průmyslové podniky v získávání nových kvalifikovaných zaměstnanců.

Ministryně Nováková: Spolupráce škol a firem je zásadní pro budoucnost našeho hospodářství
Foto: youtube.com
Popisek: Marta Nováková
reklama

„Praktická spolupráce škol a firem je zásadní pro budoucnost našeho hospodářství a učňovské školství a odborná praktická příprava studentů je nutným základem pro výchovu zručných a odborně dobře připravených pracovníků,“ řekla to ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Nepoměr mezi počtem odborníků a množstvím kvalitních absolventů klíčových oborů středních a vysokých škol je v současné době vážným problémem. „Jsem přesvědčena, že náš vzdělávací systém by více reflektovat a podporovat odborné vzdělávání. Odborné a praktické vzdělání je bez nadsázky považovat za zásadní jak pro udržení, tak i pro posílení konkurenceschopnosti naší ekonomiky,“ dodala ministryně Marta Nováková.

Hospodářská komora ČR oceňuje nejlepší absolventy středních škol a učilišť v oborech gastronomie, v technických oborech a v oborech služeb už od roku 1995. Letošní ocenění byla předána mimo jiné absolventům oborů, jako jsou kadeřník, cukrář, operátor skladování, umělecký kovář a zámečník, kuchař – číšník, apod. Ocenění získali také tzv. profesní Europassy, což jsou jednotné soubory dokladů, které potvrzují vzdělání a odbornou kompetenci držitele. Tyto certifikáty jsou přitom uznávány zaměstnavateli a vzdělávacími institucemi nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Školám akce přináší praktické propojení s podnikatelskou sférou, úspěšní absolventi navíc znamenají vyšší renomé školy. Účastí škola prezentuje i kvalitu svých vyučujících a systematičnost práce se studenty. HK ČR projektem dlouhodobě poukazuje na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Od roku 1995 včetně letošního ročníku už takto ocenila 6 666 absolventů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

23:11 Dolejš (KSČM): Někdy dělat méně je méně škody

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 27. října 2020 k daňovému balíčku