Ministryně Šlechtová: Na podporu cestovního ruchu má Ministerstvo pro místní rozvoj připraveno 70 milionů korun

07.11.2015 17:16

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu na předkládání žádostí o dotaci na podporu cestovního ruchu pro rok 2016, konkrétně v rámci podprogramu Cestování dostupné všem Národního programu podpory cestovního ruchu.

Ministryně Šlechtová: Na podporu cestovního ruchu má Ministerstvo pro místní rozvoj připraveno 70 milionů korun
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Cílem této podpory je zvýšení podílu cestovního ruchu na prosperitě regionů, vytvoření ekonomických podmínek k iniciaci a podpoře aktivit v této oblasti. Česká republika má co nabídnout a musíme nadále pracovat na tom, aby čeští i zahraniční turisté rádi objevovali kouzlo naší země. Tato podpora je logickým vyústěním toho, že oblast cestovního ruchu není podporována z evropských dotací,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Podpora je dále zaměřena na tvorbu nových produktů cestovního ruchu, aktivní začlenění cílových skupin, pro které je účast na cestovním ruchu obtížná, do aktivit cestovního ruchu, snížení sezónnosti, vytvoření podmínek pro zlepšení infrastruktury cestovního ruchu a zpřístupnění atraktivit.  
 
Výzva byla vyhlášena 1. listopadu 2015 a příjem žádostí začne od 1. prosince 2015 do 15. ledna 2016. Podprogram je zaměřen na 4 oblasti podpory:

  • 1. Rekonstrukce/vybudování odpočívadel, center služeb pro turisty a hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty podél pěších tras, naučných stezek, jezdeckých stezek, vodních tras, cyklotras pro zvýšení návštěvnosti.
  • 2. Zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu (musí se jednat o atraktivity nadregionálního
  • a regionálního významu, případně atraktivity ležící v blízkosti pěších tras, naučných stezek, cyklotras a dálkových mezinárodních cyklotras).
  • 3. Zavedení/zlepšení/vytvoření navigačních a informačních systémů pro senzoricky postižené účastníky cestovního ruchu a senzoricky postižené návštěvníky atraktivit cestovního ruchu.
  • 4. Pořízení zařízení pro bezpečné parkování kol a úschovu zavazadel – (parkovací domy věže).


Rozpočet podprogramu v rámci 1. výzvy pro rok 2016 se předpokládá ve výši více než 70 mil. Kč. Podpora bude poskytována formou dotace, která může dosáhnout maximální výše 50% celkových uznatelných výdajů akce a je poskytována v režimu de minimis. Podpora je určena podnikatelským subjektům a obcím (vyjma statutárních měst). Zásady pro žadatele a ostatní související informace a dokumenty jsou k dispozici zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Jedinou alternativou pro premiéra bylo prodat majetek, nebo odejít z politiky

18:50 Ministryně Benešová: Jedinou alternativou pro premiéra bylo prodat majetek, nebo odejít z politiky

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …