Ministryně Šlechtová: Navrhni projekt - nový ročník soutěže pro studenty SŠ přináší vítané změny

06.09.2017 6:33

Opět po roce vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj soutěž pro středoškolské studenty soutěž „Navrhni projekt“. Novinkou letošního ročníku je úprava pravidel, aby studenti měli na soutěž více času.

Ministryně Šlechtová: Navrhni projekt - nový ročník soutěže pro studenty SŠ přináší vítané změny
Foto: Radim Panenka
Popisek: Karla Šlechtová

Cílem soutěže je podnítit zájem studentů o řešení problematických oblastí života ve svém okolí s možností využít prostředky z evropských fondů. Až pětičlenné týmy mohou přihlásit svůj projekt do 31. ledna 2018 a vyhrát pro celý svůj tým notebooky, kamery či jiné atraktivní ceny. Cena nemine ani učitele, který se se svými studenty do soutěže zapojí.

„Soutěž ‚Navrhni projekt‘ pořádáme již pošesté. Je to koncept, který se nám osvědčil – nejenom, že se studenti seznámí s fungováním dotací z evropských fondů, ale také začnou aktivně přemýšlet o tom, jak mohou zlepšit své okolí. Kvalita projektů rok od roku stoupá a soutěž má dopad i v reálném životě. Na základě soutěžních projektů vznikl například relaxační park pro seniory nebo aplikace, která turistům pomáhá poznat Národní park Šumava,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj.

Soutěž oproti minulému roku doznala změn v pravidlech – studenti již nemusí soutěžit pouze ve dvou až pětičlenných týmech, ale i jako jednotlivci pouze pod vedením svého pedagoga. Další novinkou je prodloužení celé soutěže – studenti díky tomu získají více času na přípravu svých projektů a pedagogové tak mohou lépe začlenit soutěž do výuky. V současné době je také podána žádost o zařazení soutěže do programu Excelence SŠ, který umožňuje finančně podpořit učitele na základě umístění jejich studentů v soutěžích.
 
MMR vydalo k soutěži příručku, která studenty provede celým procesem přípravy žádosti o dotaci, od prvotního návrhu přes stanovení rozpočtu až po analýzu rizik. Ta je spolu s dalšími informacemi k dispozici na stránkách soutěže nebo v regionálních Eurocentrech. Aktuality týkající se soutěže mohou studenti získat také na facebookových stránkách „Soutěžte s fondy EU“. Propagaci na jednotlivých středních školách ve svém regionu zajistí pracovníci Eurocenter    .
 
Soutěž probíhá od 1. září 2017 do 19. dubna 2018, přičemž projekt je nutné odevzdat do konce ledna 2018. Projekty, které budou následně vybrány pracovníky Eurocenter, postoupí do regionálního kola soutěže. V něm dostanou studenti první možnost prezentovat svůj projekt před odbornou porotou. Pokud  postoupí, budou ho moci na základě připomínek a doporučení komise ještě zdokonalit před celostátním kolem, které proběhne 19. dubna 2018 v Praze.

Převzato z profilu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): „Pražský hudební papež“ na Malostranském hřbitově

9:15 Lachnit (ANO): „Pražský hudební papež“ na Malostranském hřbitově

„Jen pravda je diadémem umění“ je nápis vytesaný na pomníku hudebního skladatele Václava Jana Tomášk…