Ministryně Šlechtová: V Jihomoravském kraji po stopách projektů, podpořených z evropských dotací

30.06.2015 13:02

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v pondělí (29.6.) zahájila pracovní cestu po Jihomoravském kraji. Cílem je návštěva projektů podpořených z evropských dotací i zpětná vazba od starostů a regionu vůbec. Postupně navštívila Valtice, Hodonín, Mikulčice, Mikulov a Brno. Pracovní program ministryni Karlu Šlechtovou v Jihomoravském kraji čeká i dnes.

Ministryně Šlechtová: V Jihomoravském kraji po stopách projektů, podpořených z evropských dotací
Foto: mmr.cz
Popisek: Ministryně Karla Šlechtová při návštěvě Jihomoravského kraje

„Je pro mne velmi důležitá nejen podpora vzájemné spolupráce krajů a měst, ale především jsou pro mne potřebné informace přímo od starostů, ostatních ministerstev i dalších regionálních partnerů. Není nutné, aby se evropské peníze vyčerpaly za každou cenu. Důležité je, aby pomohly smysluplným projektům, které využije co nejvíce lidí, a které s sebou přinesou i další pozitivní vedlejší efekty. Těší mne, že v Jihomoravském kraji je takových projektů dost,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Delegace nejprve navštívila projekt Národní centrum divadla a tance ve Valticích. Ten se skládá z rekonstrukce zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku. V těchto třech objektech vznikne Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění. Projekt spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu zastřešila řada kulturních institucí včetně Národního divadla. Příspěvek Evropské unie činí více než 216 milionů korun. Další informace ZDE: Národní centrum divadla a tance.

V Mikulčicích byl v hledáčku Archeopark. Hlavním cílem projektu Archeopark Mikulčice-Kopčany – Zachování životního prostředí a krajiny je, jak již název napovídá, vytvoření podmínek pro regeneraci a zachování kvalitního životního prostředí, ale také zvýšení atraktivity území s historickým a kulturní dědictvím, které přesahuje hranice obou příhraničních regionů. Díky projektu spolufinancovaného z Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovensko-Česká republika byl vytvořen česko-slovenský archeologický park, který provazuje již existující nebo plánované turistické atraktivity při zachování krajiny přeshraničního regionu. Další informace ZDE: Archeopark Mikulčice.

Objekt s trvalou připomínkou obětí železné opony

Další zastávkou byl projekt z Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko–Česká republika Brána ke Svobodě v Mikulově, který navazuje na realizovaný projekt Stezka svobody. Stezka je velmi využívána veřejností z obou stran hranice. Nebylo zde však žádné odpočinkové místo a objekt s trvalou připomínkou obětí železné opony. Vybudováním odpočívky s Památníkem obětem železné opony se tak zvýšila poznávací možnost pro turisty. Více informací ZDE: Brána ke Svobodě.

Závěr dne patřil slavné Vile Tugendhat v Brně v doprovodu brněnského primátora. Vila byla rekonstruována díky dotaci z Integrovaného operačního programu ve výši přesahující 132 milionů korun. Více informací ZDE: Vila Tugendhat.

Dnes ministryně Karla Šlechtová zamíří na Krajský úřad Jihomoravského kraje, dále na Magistrát města Brna, následně do Löw-Beerovy vily, hospicu Rajhrad, na Státní zámek Židlochovice, do Centra služeb pro seniory v Kyjově a nakonec na radnici města Kyjov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Socha Kaleidoskop by mohla být na Expu v Dubaji

22:41 Ministr Havlíček: Socha Kaleidoskop by mohla být na Expu v Dubaji

Cirkulární ekonomika a kreativní průmysl v praxi. Socha Kaleidoskop, která zvítězila ve studentské s…