Ministryně Šlechtová zrušila cestu do Číny, přednost má zákon o veřejných zakázkách

26.11.2015 21:10

Karla Šlechtová dnes zrušila plánovanou cestu do Číny, protože dává přednost osobní účasti při projednávání klíčového zákona o veřejných zakázkách. Původně měl být zákon projednán již včera, ale Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jej posunula na dnešek na 18:00. V Číně měla ministryně doprovázet premiéra Bohuslava Sobotku a jednat o spolupráci v cestovním ruchu.

Ministryně Šlechtová zrušila cestu do Číny, přednost má zákon o veřejných zakázkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karla Šlechtová
reklama
 
„Zákon, který umožní zjednodušit zadávání veřejných zakázek je pro Českou republiku priorita všech priorit,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Kdyby nebyl včas projednán, mohlo by to ohrozit čerpání peněz z evropských fondů," dodala.

Doplňující informace:

Smyslem navrhovaného zákona je zejména kultivace a zjednodušení zadávání zakázek zvláště s ohledem na starosty obcí. Zákon výrazně sníží  administrativní zátěž, protože již nebude třeba ke každé nabídce vyhotovovat protokol. Zadavatel navíc dostane celou řadu nových kritérií, podle kterých se bude moci rozhodovat o kvalitě nabídek. Nebude tak muset pokaždé soutěžit především na nejnižší nabídnutou cenu, jako tomu je nyní. Zákon zároveň umožní vyloučit nespolehlivého dodavatele, který předchozí zakázku zkazil nebo nedokončil, a přitom se opět hlásí do dalšího výběrového řízení.

 V Pekingu měla ministryně podepsat Společné prohlášení Ministerstva pro místní rozvoj a Národní turistické centrály Čínské lidové republiky o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Memorandum, které podpoří další příliv čínských turistů do České republiky, tak v zastoupení ministryně podepíše náměstkyně pro řízení sekce regionálního rozvoje MMR.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Dobrou chuť, páni poslanci

20:09 Štěpánek (Trikolóra): Dobrou chuť, páni poslanci

Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná at…