Ministryně Valachová: Jednala jsem o možných výměnných pobytech českých učitelů na rakouských školách

18.04.2016 19:05

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pracovně navštívila Vídeň. Rakousko je pro Českou republiku přirozeným partnerem, a to například v kontextu společné právní kultury či historie.

Ministryně Valachová: Jednala jsem o možných výměnných pobytech českých učitelů na rakouských školách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová
reklama

V rámci pracovní cesty ve Vídni se seznámila s žáky a pedagogy Komenského školy, kde se vzdělávají děti Čechů. Školský spolek Komenský v současné době provozuje mateřskou školu, dále dvojjazyčnou obecnou školu, nižší stupeň reálného gymnázia a vyšší stupeň reálného gymnázia.

Další zastávkou byla návštěva Školského centra, pod kterým je několik škol (Obchodní akademie, Obchodní škola, Odborná škola na design kožených výrobků). Centrum je kompletně bezbariérové, včetně zahrady a sportoviště. Mají vlastní rehabilitační centrum. Důležitou roli hrají výchovní poradci a lékaři. Vzdělává se zde 950 učňů a studentů. Všechny potřeby a nároky jsou individuálně přizpůsobené konkrétním potřebám jednotlivých studentů. Všechny pobyty mimo školu jsou naprosto inkluzivní, doprovází je zdravotní sestry a asistenti.

Společně s ministryní školství Rakouska paní Gabriele Heinisch-Hosek navštívila několik dalších škol. „Jednala jsem s rakouskými kolegy o možných výměnných pobytech českých učitelů na rakouských školách. Z mého pohledu musím ocenit vzájemnou výměnu zkušeností,“ zhodnotila návštěvu Vídně ministryně Valachová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balín: Nabídky virtuální reality a amaterismu snad neosloví

22:37 Balín: Nabídky virtuální reality a amaterismu snad neosloví

Propagační materiály končí ve sběru, kde asi skončí hlasy voličů?