Ministryně Valachová: Karel IV. se výrazně vymyká z dlouhé řady těch, kteří nám vládli

19.06.2016 18:50 | Zprávy

Praha, 17. června 2016 - Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová předala ceny vítězům výtvarné soutěže „Karel IV. očima dětí“. Soutěž byla vyhlášena Národním pedagogickým muzeem k příležitosti 700. výročí narození Karla IV. a určena byla všem dětem, žákům a studentům, od nejmenších tvůrců až po ty téměř maturující.

Ministryně Valachová: Karel IV. se výrazně vymyká z dlouhé řady těch, kteří nám vládli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. ocenila dva nejúspěšnější kolektivy. Další tři kolektivy byly oceněny cenou ředitelky Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského PhDr. Markéty Pánkové.

"700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. nás vede k hlubšímu zamyšlení nad touto osobností. Karel IV. se výrazně vymyká z dlouhé řady knížat, králů a císařů, kteří po více než tisíciletí vládli českým zemím. V čem se tak odlišuje? Na to nám odpovídá řada výstav, publikací či konferencí, které jsou věnované Karlu IV. Učitelé a žáci mohou využít ke zpestření výuky řadu nabídek, které připravilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského či jiné školské instituce," řekla ministryně školství Kateřina Valachová a pokračovala: "Jsem proto velice ráda, že můžu osobně předat diplomy žákům a studentům, kteří vytvořili výkresy v rámci soutěže Karel IV. očima dětí," dodala ministryně Valachová.

Soutěže se zúčastnilo bezmála 10 000 dětí převážně z České republiky, ale zapojila se i řada našich krajanských spolků v zahraničí a některé zahraniční školy. Ze zahraničí doputovaly obrázky z Anglie, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Chorvatska, Irska, Itálie, Lucemburska, Německa, Nového Zélandu, Saúdské Arábie, Slovenska, Ukrajiny, USA nebo Švýcarska. Do výtvarné soutěže „Karel IV. očima dětí“ jsme celkem obdrželi 9 347 prací, z tohoto počtu je 462 prostorových a bylo zasláno i sedm krátkých filmů. 

Došlé práce byly vyhodnoceny v sedmi kategoriích: 1) děti do 6 let, 2) soutěžící od 6 do 10 let, 3) soutěžící od 11 do 14 let, 4) soutěžící od 15 do 18 let, 5) soutěžící se speciálními vzdělávacími požadavky, 6) nová média, 7) zahraniční účastníci.

Z počtu 9 347 prací odborná komise udělila ocenění 124 jednotlivcům, 30 kolektivům a v neposlední řadě rozdělila 46 čestných uznání. Z toho 6 ocenění putuje do zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Rakušan si pořizuje nábytek za 230 milionů korun

20:16 Komínek (KSČM): Rakušan si pořizuje nábytek za 230 milionů korun

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Rakušanovi.