Ministryně Valachová: Připravujeme nový program na podporu přírodovědného a technického vzdělávání

20. 3. 2017 21:10

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová zahájila dvoudenní návštěvu Plzeňského kraje, jednala zde o rozvoji technického vzdělávání. V Plzni ministryně zavítala do Centra robotiky a science centra Techmania. O aktuální situaci ve školství a plánovaných krocích MŠMT pak ministryně hovořila při návštěvě místních škol a besedě s řediteli.

Ministryně Valachová: Připravujeme nový program na podporu přírodovědného a technického vzdělávání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miniistryně školství Kateřina Valachová

V Centru robotiky se ministryně školství seznámila s aktivitami na podporu inovačního průmyslu, zejména podnikání v oblasti dronů a kybernetiky. Výuka robotiky byla hlavním tématem také při návštěvě Masarykovy základní školy, kde se ministryně setkala se žáky. Základy robotiky a programování se na této škole vyučují již od prvního ročníku za pomocí stavebnic a výukových robotů.

„Ministerstvo připravuje nový program na podporu přírodovědného a technického vzdělávání, cílem je zvýšit kvalitu výuky a zatraktivnit pro žáky vědu a výzkum v této oblasti. Cílem programu bude vznik vzdělávacích a popularizačních programů zaměřených na přírodovědné a technické vzdělávání,“ uvedla ministryně Valachová při návštěvě science centra Techmania. Právě toto centrum s řadou interaktivních exponátů přibližuje zábavnou formou vědu a výzkum pro žáky i širokou veřejnost.

Při návštěvě 5. mateřské školy Zelenohorská se paní ministryně zúčastnila dnešního slavnostního jarního otevírání zahrady, společně se všemi dětmi a učitelkami MŠ. Následně navštívila ministryně jednotlivé učebny, odborná pracoviště i unikátní výuková terária ekologické výchovy na Církevní ZŠ a SŠ Táborská v Plzni.

Na programu ministryně byla dále návštěva Městského stadionu Plzeň. Atletický klub ŠKODA Plzeň, který je provozovatelem stadionu je dlouhodobě zaměřen na práci s mládeží. Městský stadion slouží ke sportovní činnosti členů klubu, plzeňských škol, ostatních sportovních klubů, veřejnosti a subjektům jako policie, hasiči atd. Na stadionu se pořádají sportovní soutěže od školních závodů po Mistrovství ČR až po mezinárodní závody. Během roku je zde pořádán alespoň jeden republikový šampionát v atletice. Letos to bude MČR družstev mužů a žen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Naše podmínky pro podporu vlády platí

14:31 Gazdík (STAN): Naše podmínky pro podporu vlády platí

Aktuální vyjádření předsedy STAN Petra Gazdíka