Ministryně Válková: Podání stížnosti pro porušení zákona v kauze CS Fondy nepovažuji za důvodné

03.02.2014 9:11

Ministryně spravedlnosti vzala zpět stížnost pro porušení zákona v kauze CS Fondy podané ve prospěch obviněného Ing. Pavla Tykače.

Ministryně Válková: Podání stížnosti pro porušení zákona v kauze CS Fondy nepovažuji za důvodné
Foto: ANO
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zaslala Nejvyššímu soudu ČR zpětvzetí stížnosti pro porušení zákona, kterou ve prospěch obviněného Ing. Pavla Tykače podala její předchůdkyně v úřadu Marie Benešová dne 30. 12. 2013.

„Vzhledem k tomu, že bylo ve věci podané stížnosti pro porušení zákona ve prospěch obviněného Ing. Pavla Tykače nařízeno už na tento týden veřejné zasedání u Nejvyššího soudu, rozhodla jsem se rychle prostudovat příslušný spis a na základě toho jsem došla k jednoznačnému závěru, že podání stížnosti nepovažuji za důvodné,“ uvedla ministryně spravedlnosti Helena Válková.

Ministryně spravedlnosti se přiklonila ke zdůvodnění rozhodnutí Ústavního soudu ze dne 16. 7. 2013, kdy byla ústavní stížnost obviněného Ing. Pavla Tykače odmítnuta jako nedůvodná.

Ministryně spravedlnosti dále uvedla, že také Nejvyšší státní zastupitelství v rámci přezkumného řízení zdůraznilo, že případné podání stížnosti pro porušení zákona by bylo v dané věci v rozporu s ústavním pořádkem dle čl. 89 odst. 2 Ústavy ČR, podle kterého jsou vykonatelná rozhodnutí Ústavního soudu závazná pro všechny orgány i osoby. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marková (KDU-ČSL): Dačice finančně podpoří Domov seniorů

15:18 Marková (KDU-ČSL): Dačice finančně podpoří Domov seniorů

Domov senioru v Dačicích dostane finanční dar 200 tisíc korun. Rozhodli o tom dačičtí zastupitelé na…