Ministryně školství jednala v Karlových Varech s řediteli gymnázií

31. 3. 2017 12:29

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová diskutovala s řediteli gymnázií o aktuálních tématech ve všeobecném středním vzdělávání a jeho nezastupitelné úloze v budoucnu.

Ministryně školství jednala v Karlových Varech s řediteli gymnázií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miniistryně školství Kateřina Valachová

Ministryně představila hlavní kroky pro budoucí lepší kondici škol – silný školský rozpočet, změny financování a profesní podporu učitelů. Zdůraznila nezastupitelnou úlohu gymnázií v dobré praxi podpory nadání a mimořádného nadání dětí. Vyzvala ředitele, aby spolu s ní pomohli vybudovat systém podpory nadání, který naváže na kroky ministerstva od září minulého roku, využije zkušenosti a výsledky právě gymnázií a přestane se dívat na podporu nadání izolovaně v primárním, sekundárním a terciárním vzdělávání.

Důležitým tématem byla byrokracie. Tu potřebnou je třeba podpořit spravedlivým financováním nepedagogické práce, tu nepotřebnou zrušit. Konkrétní plán přislíbila ministryně zveřejnit v rámci týdne.

Shoda panovala na potřebnosti matematiky jako součásti společné povinné maturity a důležitosti matematických dovedností ve vzdělávání i vzhledem k nadcházející 4. průmyslové revoluci i v absolutní nutnosti radikálního zvýšení školského rozpočtu. Ministryně představila plán jeho posílení o 60 miliard během tří let i naplnění slibu ohodnocení učitelů 130 procenty průměrné mzdy, tedy 43 až 46 tisíci korunami měsíčně.

Ministryně poděkovala ředitelům za jejich práci a vyzvala gymnázia k jednotě se středními odbornými školami s cílem společně zlepšit naše školství a vyvarovat se malých sporů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Svátky, vztahy a rodina

22:56 Senátor Balatka: Svátky, vztahy a rodina

Adventní doba a Štědrý den jsou obdobím, na které se někdo těší a někdo se ho obává.